3 משחקי ילדות שכיף לשחק על הדשא

3 משחקי ילדות שכיף לשחק על הדשא

מי לא זוכר את משחקי הילדות התמימים והמהנים. את הזיכרונות מהשנים המתוקות תוכלו להעניק גם לילדיכם, כשהם עטופים באווירה הנוסטלגית של קיבוץ  אשדות יעקב, ליד הכינרת.
הנה הם לפניכם, שלושה משחקים פשוטים לילדים – וגם ההורים נהנים!

מצאתם חלקה מזמינה של דשא באחת מהפינות היפות בקיבוץ? בוודאי שחזרתם אחורה בזמן ואין פלא! הנה 3 משחקים שגם היום תיהנו לשחק בהם, והכי חשוב – הילדים ייהנו יותר, וגם ירכשו מיומנויות חשובות להמשך הדרך:

1. משיכה בחבל

ציוד – כל מה שתצטרכו לקחת אתכם הוא חבל עבה באורך שני מטרים וחבל/מקל קצר לסימון הגבול בין הקבוצות.
הוראות משחק – הציבו את החבל/המקל הקצר שיהווה גבול בין שתי הקבוצות. חלקו את החבל הארוך בין שתי הקבוצות כך שכל קבוצה תקבל חצי ממנו. כל קבוצה תמשוך בחבל לאחר האות שתקבעו. הקבוצה המנצחת היא זו שמשכה את כל החבל אל הצד שלה!

2. שלושה מקלות

ציוד – 3 מקלות / חבלים באורך של כ-50 ס"מ.
הוראות משחק – הניחו את שלושת המקלות כך שיהיו מקבילים זה לזה במרווחים של 30 ס"מ זה מזה. סמנו את תחילת התור במרחק 2 מטרים מן המקלות המקבילים, והנחו את הילדים להסתדר בטור לאחר הסימון. כל ילד בתורו רץ לעבר שלושת המקלות וקופץ ביניהם בלי לגעת בהם! מי שנוגע – נפסל. לאחר שכל הילדים יממשו את תורם, הרחיקו את המקלות זה מזה והתחילו בסבב נוסף. מי שלא נפסל וקפץ מעל המקלות בלי לגעת בהם – הוא המנצח!

3. איקס עיגול בגדול

ציוד- 4 חבלים באורך 2 מטרים, 5 צלחות חד פעמיות שישמשו כאיקסים, 4 צלחות חד פעמיות שישמשו כעיגולים.
הוראות – הניחו שני חבלים מקבילים במרחק 30 ס"מ ועליהם שני חבלים מקבילים שיחתכו אותם במרחק 30 ס"מ. כך תקבלו לוח משחק בעל תשעה ריבועים. כל ילד בתורו צריך מניח את הצלחת שלו במטרה להשלים שורה במאונך, במאוזן או באלכסון, או למנוע מהמתחרה השני להשלים שורה. מי שהשלים שורה עם צלחות בצבע שלו במאונך, במאוזן או באלכסון – הוא המנצח!
לצד הכיף הגדול שיש במשחקי ילדות, הילדים מרוויחים מיומנויות ומפתחים את עצמם באופנים שונים:

  • כולם זוכים לזמן איכות יחד, מה שתורם ליחסים טובים ביניכם לבין הילדים.
  • הילדים מפתחים מיומנויות חברתיות.
  • באמצעות המשחקים מכירים את השוני והייחודיות של כל אחד ואחת.
  • למידת שיתוף ועבודת צוות.
  • הכרה בחשיבות הפעילות הגופנית.

תרצו להכניס עניין ומתח למשחקים? אין כמו מדבקות מדליקות!
עבור משחקי תחרות שונים, בעיקר במהלך הפעלה קבוצתית, אפשר לאמץ את שיטת התגמול על ידי מדבקות. תוכלו להעניק מדבקה לכל ילד שזכה בתחרות מסויימת או שהתנהג יפה במהלך ההפעלה. כל כך פשוט – אבל תמיד עובד!