2020 – השנה שהכנרת ניצחה את הקורונה בגדול

2020 – השנה שהכנרת ניצחה את הקורונה בגדול

הרבה דברים אפשר להגיד על שנת התש"ף (2020). אפשר להגיד שהקורונה באה אלינו בשנה הזו, והכול, אבל הכול השתנה. אפשר להגיד שאנחנו ממש לא יודעים מה יהיה בהמשך ואפשר גם לספר על השאלות הכלכליות וגם הרוחניות והחברתיות שהשנה הזו הביאה איתה.

אבל, בואו לא נשכח שאפשר להגיד על שנת 2020 עוד משהו; זו השנה שהכנרת התמלאה!!

היסטוריית המפלסים
ב-27 בינואר 1969 תועד המפלס הגבוה ביותר של הכנרת (לפחות מהזמנים שהתחילו לבדוק את המפלס). המפלס עמד אז על 208.20-  מתחת לפני הים; שזה – 60 ס"מ מעל הקו האדום העליון. השטחים הקרובים לכנרת הוצפו. אנשי עין גב זוכרים בוודאי כיצד הם מיהרו לבנות סוללת סלעים כדי שמסעדת הדגים המפורסמת של עין גב, על הנמל הקטן, לא תיהרס. וותיקי טבריה יספרו לכם כיצד הגלים הגבוהים מהסערות של אותו החורף ניפצו סוללות ואפילו עקרו מבנים וצריפים.

אבל, מאז לא נראה עוד שיא כזה – ולמעשה, היו שנים שהכנרת הייתה הרבה, אבל הרבה מתחת לקו האדום. בשנת 2001 שהייתה שנת בצורת קשה הגיע המפלס לנקודת השפל הנמוכה ביותר שלו אי פעם: -214.87- מתחת לפני הים; הקו הזה הוא הקו השחור, על כל מה שמשתמע מהצבע הזה. רק שתבינו שהקן התחתון האדום הוא בגובה:
213- מ' מתחת לפני הים.

בימי בצורת שכאלה, שהיו לאורך השנים פעמים רבות וגם ב-2017 – היה ניתן להבחין בברור באיים שנוצרו בימה המתוקה שלנו. מדובר באיים שקיימים שם תמיד, רק שכשהמים נמוכים כל כך הם מציצים ועולים…

והנה הגיעה שנת 2020 שהעלתה את המפלס לגובה של 208.89- מ' מעל לפני הים (נכון לתאריך 15.05.2020). שזה 0.09 מתחת לקו האדום העליון… שמעליו אנחנו לא רוצים לעלות כדי שלא תהיינה הצפות.

ככה שגברותי ורבותי ניתן להכריז בראש מורם שהכנרת שלנו נמצאת במצב הטוב ביותר שהיא הייתה בו כבר שנים רבות רבות. או במילים אחרות, בואו נגיד את זה הכי ברור שאפשר: הכנרת ניצחה את הקורונה בגדול!

מוזמנים באהבה לבוא אלינו לנופש מרגיע ובטוח בנהרא, אשדות יעקב – כמה דקות נסיעה  מהכנרת המלאה והיפה.