2 הפעלות פורימיות שוות לילדים בסביבת אשדות יעקב

2 הפעלות פורימיות שוות לילדים בסביבת אשדות יעקב

יוצאים לחופשה בנהרא בפורים? הנה שתי המלצות לאירועים שווים במיוחד לילדים בחג:

העגלאידע – עדלאידע בסימן מיתולוגיה

נהרא – אשדות יעקב, נמצאים בעמק הירדן. בכל שנה, תתקיים בחג הפורים תהלוכה מושקעת אשר בה משתתפים יישובים רבים, קיבוצים ומושבים באזור העמק ובסובב כנרת. במסגרת הקרנבל הפורימי – העגלאידע – הסובב סביב סיפורי מיתולוגיה ואלים בתרבויות השונות, פתוח לכולם ומזמין אתכם להשתתף בחגיגות. בתוכנית: תהלוכת עגלות, דוכני מזון, הופעות בני נוער, תהלוכת תחפושות ססגונית במיוחד ועוד הפעלות. הביאו את התחפושות והצטרפו לחגיגה.

טובים השניים – תאטרון אורנה פורת לילדים ונוער.

ב-26.03 תתקיים – במסגרת אירועי בית גבריאל – הצגה משובחת לילדים בשם "טובים השניים". ההצגה מוזיקלית, ומעבירה מסר חיובי על חשיבות שיתוף הפעולה בין ילדים. כותבת ההצגה, שירילי דשא, התאימה את התכנים לגילאי 9-6. ההצגה צבעונית, שמחה ומתאימה לפורים.

באתר הבית של תאטרון אורנה פורת נכתב כי עלילת ההצגה עוסקת ב-

"שני משרתי הארמון, ניטה ודידי, אף פעם לא מסתדרים ביניהם ומסרבים לשתף פעולה בכל דבר. הארמון לא מתפקד והמצב מחמיר עד כדי כך שהמלך עצמו, שאוהב את משרתיו, הופך ממש לחולה. רק אבן טובה ומיוחדת, שנמצאת הרחק אי שם, יכולה להציל את המלך. שני המשרתים יוצאים להשיג את אבן המרפא וכמובן מתקשים לעבור את הדרך יחד, אך במהלך המסע הם מגלים בעל כורחם את קסם שיתוף הפעולה. הם נחשפים לתחושה המעצימה של הוויתור וליתרון שיש בשילוב הכוחות למען השגת המטרה".

אדיבה גפן, מבקרת במגזין "הורים וילדים", כתבה כי "ההצגה מחורזת להפליא, קולחת ונמרצת".

הביקורות משבחות, הצופים ממשיכים לפקוד את ההצגה שוב ושוב, ובפורים תוכלו לצפות בה בעמק הירדן.

בזמן שהילדים ייהנו מצפייה בהצגה, תוכלו אתם להתרווח בכיסאות וללגום כוס קפה בחוץ.