שביל סובב כנרת – הטבע חוזר לציבור

שביל סובב כנרת – הטבע חוזר לציבור

זוכרים את מאבקם של אורלי וגיא, ואחר כך גם מיקי רוזנטל, בתוכניות המופת "בולדוג" ו-"בולדוזר", ששודרו בעבר בערוץ 8 בכבלים? אחד ממאבקיהם המרכזיים עורר את מודעות הציבור לגבי ניסיונות השתלטות של גורמים פרטיים ובעלי הון על קרקעות וחופים בכל הארץ.

בכתבה של שירי הדר, שפורסמה ב-Ynet ב-25.04.16, צוין פרויקט שביל סובב כנרת כ- "אחד מהחשובים והמרכזיים של איגוד ערים כנרת ורשות הכנרת, אשר מטרתו הבטחת מעבר חופשי לחופי הכנרת באמצעות שביל נוח להולכי רגל המקיף את הכנרת ומציע נופים ופינות חמד נסתרות ובכך להחזיר את הכנרת לציבור ואת הציבור אל הכנרת".

הסדרת השביל והכנתו לטיולים רגליים התבצעה על ידי בני נוער מבתי ספר מכל הארץ, שהתנדבו לסייע להצלחת הפרויקט, אימצו קטעי שביל, טיפחו, ניקו ושיפצו אותם למען ציבור המטיילים בישראל.

הסיורים הרגליים בשביל סובב כנרת מתבצעים באופן עצמאי או בהדרכה ללא תשלום, שמציעה רשות הכנרת. סביב הכנרת תוכלו לזהות בעלי חיים בסביבתם הטבעית, צמחייה מקומית ועולם מופלא, שמתחזקים בני הנוער עד עצם היום הזה, תוך שמירה על סביבה אקולוגית יפיפייה ושמורה היטב.

אם תציצו פנימה, לתוך הימה הקסומה, תוכלו לזהות גם את בעלי החיים המתקיימים בסביבת מים מתוקים. כמובן, מאחר שמדובר בכנרת – אזור ייחודי בעל אקלים חם ולח ושלל גורמים נוספים – תוכלו למצוא שם בעלי חיים וצמחים אנדמיים, כלומר: ייחודיים למקום.

אם אתם רוצים להוסיף גם רובד מדעי ומהנה, תוכלו לקפוץ לאחר הטיול בשביל סובב כנרת, או במהלכו, למעבדה השטה של אקו כנרת – ובה תשתתפו במגוון פרויקטים, כמו: מדידת טמפרטורת המים וכמות החמצן ברבדיה השונים של הכנרת, מדידת עמקים ודגימת קרקעית הימה באמצעות עכירות המים, חקר פלנקטון שעלה ברשת המיוחדת הישר מן המים ועוד.

אירוח כפרי נהרא ערוך לקראתכם עם שלל פעילויות חוץ והרבה פינוקים בקיבוץ אשדות יעקב אשר בעמק הירדן: בית קפה נוסטלגי בעיצוב וינטג' המגיש ארוחות טעימות במיוחד, חדרי אירוח למשפחות ולזוגות ושולחנות פיקניק בחצרות. בנוסף, בקיבוץ פועלת בריכה שחייה וישנן בו פינות חמד רבות ושקטות, שניחנו בשלווה מבורכת.