רוצים את החופשה שלכם רוויה בטבע מיוחד? הכירו את אירוח כפרי נהרא

רוצים את החופשה שלכם רוויה בטבע מיוחד? הכירו את אירוח כפרי נהרא

קשה לנו לדמיין חופשה שאין בה טבע. במציאות שבה החיבור היחיד שלנו לטבע קורה כשאנחנו משקים את העציצים בבית, רובינו רוצים חופשה במקום שיש בו הרבה טבע, עצים וצמחייה.

נהרא הוא מתחם אירוח כפרי הממוקם בקיבוץ אשדות יעקב, והטובל בטבע מיוחד שהוא חגיגה לנשמה.

למה הטבע כל כך מרגיע אותנו?
לטבע יש אפקט עוצמתי ביותר. במסגרת מחקר שביקש לבדוק את השפעתו של הטבע על ילדים בעלי הפרעות קשב וריכוז, הושיבו את קבוצת הניסוי, ילדים הסובלים מההפרעה, אל מול טבע קסום, ובמקביל קבוצה נוספת של ילדים בעלי הפרעות קשב וריכוז קיבלה טיפול תרופתי. התוצאות הראו, שהאפקט המרגיע של הטבע היה שווה או אף גבוה יותר מזה של התרופה. המסקנה היא פשוטה: הטבע מרגיע, הוא משרה שלווה, הוא מאפשר לגוף שלנו להיפתח ולהתרחב ולמתח להתפוגג. אין ספק, שחיים עירוניים ולחוצים נטולי טבע, הם מתכון ללחץ ועומס נפשיים, שיכולים בטווח הרחוק גם לקבל ביטוי כמחלה פיזית. לכן, ניטיב לעשות, אם לפחות בימי החופשה נתקרב בחזרה לטבע, נזכר בנפלאותיו, נשאף אויר צח ונקי ונהנה מהיתרונות שלו לגוף ולנפש.

כל הטבע שתפגשו באירוח כפרי נהרא
אירוח כפרי נהרא ממוקם בקיבוץ אשדות יעקב, מספר קילומטרים מהכנרת בלבד, וזהו מקום שהוא גן עדן של טבע, צמחייה עבותה, עצים מיוחדים מחו"ל והרבה ירוק בעיניים. המדשאות רחבות הידיים שמחוץ ליחידות האירוח והטווסים שמסתובבים חופשי יעצימו את תחושת החופש שרק הטבע יכול לעורר.
אם כל הירוק הזה לא יספיק לכם, תמיד תוכלו להירשם לסיור מזמר בקיבוץ, במסגרתו תוכלו לעבור דרך מטעי הבננות, התמרים והזיתים, לשמוע סיפורים ולשיר שירים.