פריחות החורף בעמק הירדן

פריחות החורף בעמק הירדן

זהו. החורף הגיע. החורף כבר כאן. מרגישים זאת בקור, ומרגישים זאת גם בפריחות החורף היפות שמתחילות לקשט בעדינות ובצבעוניות את כל חלקי הארץ. בקעת הירדן היא אזור פורה כל ימות השנה, אך בתקופת החורף, עת מי הגשמים הברוכים מתחילים לשטוף את העמק היפה, עולים ופורחים פרחי חורף רבים – חלקם קטנים ונמוכים, וחלקם צבעוניים ונראים למרחוק.

אם זכיתם להגיע אלינו לנהרא אשדות יעקב בתקופה היפה והמיוחדת הזו, אנו ממליצים לכם להיכנס לאוטו ולרדת דרומה מאשדות יעקב על כביש 90. כביש 90 הוא הכביש החוצה את הבקעה, ומגיע בסופו הדרומי למעבר טאבה שבאילת. תחילתו הצפונית היא מעל מטולה… כלומר, הכביש הזה חוצה לאורכה את מדינת ישראל כולה.

כביש 90, באזור הבקעה, יפיפה במיוחד בימות החורף – כאשר הגבעות הירוקות משתפלות אליו מכל הכיוונים, מדי פעם עוברים ליד נהר הירדן הזורם בו בשמחה עם שפע הגשם של החורף, חיות בר נחות לפעמים בצדי הדרכים, והפריחה הצבעונית מקשטת את המדרונות והסלעים.

אנחנו מציעים לכם לנסוע כ-30 ק"מ דרומה, ושם אחרי פונדק מעיין שליד שדי תרומות, שבו תוכלו לעצור לשתות משהו קר או חם, ואפילו לאכול שווארמה, פלאפל או סנדוויץ' טוב בתוך השקט העמוק של בקעת הירדן שעוטף אתכם מסביב – תפנו ימינה אל כביש 667, ותמשיכו אתו עוד כ-10 ק"מ בדרך העולה למעלה עד לקיבוץ מירב, ומשם תמשיכו עם השלטים להר אבינדב.

ושם תחכה לכם תצפית מרהיבה על כל עמק הירדן. שולחנות פיקניק נעימים יזמינו אתכם לשבת ולהירגע אל מול אין סוף היופי הזה. ואז, לכו על השבילים המונגשים ברובם של הר אבינדב, וחפשו את הרקפות הנחבאות לסלע. למעשה, לא ממש תצטרכו להתאמץ לחפש אותן – רקפות רבות כל כך ממתינות לכם בסבלנות בהר אבינדב – שתוכלו לראות אותן בקלות ובשפע וביופי רב.