פיקניק של פסח ביער מנחמיה

פיקניק של פסח ביער מנחמיה

יער מנחמיה הוא מקום מושלם לפיקניק בימים היפים של חופשת הפסח. מזג האוויר איננו חם מדי וכבר לא קריר. היער מציע מסלולים קלילים הן ברגל והן ברכב (כל סוג רכב) – מסלולים העוברים בין נופים ותצפיות מרהיבות, והוא מנוקד בשטחי פיקניקים נפלאים, לעצור ולהירגע ולאכול מצות עם גבינה צהובה, או לנפנף איזה משהו על המנגל.

יער קק"ל מתחדש
יער מנחמיה משתרע על כ-2000 דונם, בין מורדות הר יבנאל ועד למושבה מנחמיה. לפני שניטע כאן יער בשנות ה-60 של המאה ה-20 לא היה כאן למעשה דבר, פרט להר קירח. כנהוג בקק"ל באותה התקופה ניטעו פה מחטניים רבים. אולם, בדיעבד התגלה שמדובר בטעות מרה, שכן הן כמות המשקעים באזור והן סוג הקרקע – אינם מתאימים לעצי מחט למיניהם. ואכן העצים החלו למות אט-אט. אך במבצע גדול של קק"ל בשנים האחרונות ניטעו כאן יותר ויותר עצי אקליפטוס, טטרקליניס ושיטה שמתאימים יותר לאזור.

קק"ל עושה כאן גם עבודת קודש במאבק עיקש בשני סוגי פולשים, שידועים כהרסניים במיוחד – השיטה הכחלחלה ושיטת ויקטוריה.

אזורי פיקניק, מסלולים, תצפיות ו… העץ של גולני
עם כל העבודה הקשה שעושה קק"ל ביער מנחמיה (כפי שציינו כאן למעלה) – הם לא שוכחים לפתח גם אזורי פיקניקים כיפיים ומסלולים. במספר מקומות ביער תוכלו למצוא איזורי פיקניק מוצלים עם שולחנות וספסלים.

כמו כן, ניתן לצעוד בשבילים נעימים בתוך היער או לנסוע ברכב בדרך הנוף המקסימה, שתביא אתכם למספר מצפורים עם נוף מרהיב לבקעת הירדן, הגולן והגלעד.