פארק הירדן – מים, ארכיאולוגיה וסרטים…

פארק הירדן – מים, ארכיאולוגיה וסרטים…

פארק הירדן שוכן בצד הצפון מזרחי של הכנרת (15 ק"מ מנהרא, אשדות יעקב), צמוד לאפיק המזרחי של הירדן. הוא משתרע על פני 1,000 דונמים, המכילים הרבה מים, כמו בריכות שכשוך ונחלים. מספר רב של מסלולים, המאפשר לכם לבחור את האורך והקושי המדויק עבורכם. אתרי ארכאולוגיה מקסימים, שיפגשו אתכם לאורך המסלולים ופינות פיקניק רבות המזמינות אתכם לשבת ולהירגע בקרבת המים והמרחבים הירוקים וציוץ הציפורים של הצפון. ולמי שרוצה להוסיף לזה עוד משהו מעניין – בערב מוקרן כאן סרט מצחיק שמלמד אתכם כל כך הרבה על המקום.

טחנות הקמח ובית צידה
ארץ ישראל מלאה בטחנות קמח ששימשו במשך שנים רבות מקום מרכזי ומשמעותי עבור יושבי הסביבה. כאן בפארק הירדן פעלו לפחות שתים עשרה טחנות כאלה. חלקן הגדול נשמר בצורה נפלאה, וניתן להתרשם מהמבנים המרכזיים והמשניים שיצרו את טחנת הקמח, כמו תעלות שהעבירו את המים בחוכמה מאזור לאזור ואמות מים ובריכות – המהוות "גן שעשועים" טבעי. חלק מטחנות הקמח נמצאות קרוב לחנייה ואל חלקן תוכלו להגיע דרך מסלול קצר וכיפי, המלא במים מרעננים לימות הקיץ החמים.

באתר הארכיאולוגי של בית צידה ישנה עוד עדות יפה לאוהבי ההיסטוריה, על ההתיישבות עתיקת היומין שהייתה באזור במשך שנים רבות.

אבובים בנחל והשתכשכות בבריכות המים
דרך נפלאה לצנן את עצמכם בימים החמים, שכאתם מגיעים אלינו לנהרא אשדות יעקב היא להנות מהבריכות הטבעיות שנוצרו בכל פינה כמעט בפארק הירדן הרחב. תוכלו לצאת מכאן גם לשיט באבובים או בקיאק או להנות מפקניק משפחתי בצל העצים הרבים שממלאים את הפארק.

מסלולים ביום ובלילה וסרט מצחיק כבונוס
בפארק הירדן יצרו מסלולי הליכה קצרים וכיפיים – שמעבירים אתכם לפי רמות קושי שונות ואורכים שונים בין האוצרות של פארק הירדן. חלק מהמסלולים גם הונגש בצורה נפלאה לכיסאות גלגלים. רוב המסלולים פתוחים בשעות האור בלבד, אך ישנו מסלול אחד מיוחד שפתוח בין 20:00 – 21:00. זהו מסלול מודרך שמתבצע ע"י… סרט! יצורים מונפשים בדיבוב של כוכבי ארץ נהדרת ילמדו אתכם דבר או שניים על פארק הירדן, וייקחו אתכם לטיול לילי בלתי נשכח.