פארק אתגרי – ארכיאולוגי אל מול כנרת

פארק אתגרי – ארכיאולוגי אל מול כנרת

אם שאלתם את עצמכם אם נפלה טעות בכותרת הכתבה הזו – התשובה היא לא. אכן יש דבר כזה שילוב של פארק ארכיאולוגי שיש בו גם מגלשות וחבלים וסולמות וקירות טיפוס ועוד מלא אטרקציות שילדים בכל הגילים ייהנו מהן.

פארק ברקו – שילוב מנצח של ישן וחדש
פארק ברקו הוא פארק ייחודי המשלב בתוכו אתר ארכאולוגי פעיל ופארק אתגרי לצידו. באופן הזה, ניתן לשלב הכרות עם ההיסטוריה של ארץ ישראל בשילוב בילוי משפחתי מודרני מלא אדרנלין וכיף.

הפארק ממוקם במקום יפיפה, במורדות הגולשים של הר ברניקי בשיפולי העיר טבריה (15 ק"מ מנהרא, אשדות יעקב). המיקום המושלם הזה מאפשר מבט אל הכנרת היפה שמתחת בכל זמן הפעילות בפארק.  הפארק קרוי על שמו של עוזר ברקוביץ' ז"ל – שכונה ברקו. ברקו היה מפקד אגדי בצנחנים, וכיהן לאורך השנים בתפקידים ציבוריים משמעותיים.

  • האתר הארכיאולוגי
    לפני 200 שנה הייתה כאן עיר רומית. היו לה שערים גדולים ותיאטרון רחב שהשקיף אל עבר הכנרת הכחולה. את מסלול ההכרות עם העיר מתחילים בשער (שלידו גם בית קפה והפארק האתגרי). לאט-לאט חולפים על גשרי עץ יפים מעל נחל זורם, שמובילים אתכם בין שרידי חומה ביזנטית ובית מרחץ קדום ובית מפואר. תוכלו להביט גם בתצוגה הארכיאולוגית ובסוף המסלול להתחבר למפל קטן השופך את מי הנחל לכנרת דרך שער רומי, ואז לנוח לכם בתיאטרון הרומי העתיק, או על המדשאות הרחבות שלצידו – ולהנות מהנוף המרהיב של הכנרת והרי גולן.
  • הפארק האתגרי
    הפארק האתגרי בנוי כך שיש בו מתקנים לכל גיל וגיל. יש כאן ארבע פירמידות חבלים ענקיות. אומגות. מגלשות כוח. סנפלינג בגובה של 4 מ'. קיר טיפוס. נדנדות וקרוסלות לכל הגילים וגם מתקנים לקטנטנים. בנוסף, ישנו כאן מתחם החלקה על הקרח.
  • בית קפה בתוך אוהל מונגולי
    פארקפה מציע לכם להנות מקפה, כריכים, מאפים, סלטים וקינוחים בתוך אוהל מונגולי רחב ויפה. בתוך האוהל עוברת חלק מהחומה הביזנטית המקורית, שסביבה ערוכים השולחנות. אווירה מיוחדת ומהנה.