סוכות של פסטיבלים בעמק המעיינות

סוכות של פסטיבלים בעמק המעיינות

חגי תשרי כבר כאן. בהתרגשות. בהתחדשות. במשפחתיות.
זמן נפלא להגיע אל נהרא שבאשדות יעקב, כאשר הטמפרטורות יורדות, ורוח סתיו מתחילה לנשוב.
זמן נפלא גם ליצור חוויות משפחתיות, שיחרטו הן במבוגרים והן בילדים לשנים רבות. בגן גורו הקרוב, ובפסטיבל של עמק המעיינות, השוכן ממש לפתחו של קיבוץ אשדות יעקב – אפשר ליצור את החוויות האלה… בהתרגשות. בהתחדשות. במשפחתיות.

גן גורו – פסטיבל אבוריג'ינים
גן גורו שבקיבוץ ניר דוד (29 ק"מ מנהרא) הוא חגיגה אוסטרלית כל ימות השנה. גן חיות מהיבשת האוסטרלית – עם קנגורו ודובי קואלה, עיזים ננסיות, עופות אמו מצחיקים ועוד. גם מבוך מצמחים עם דינוזארים שמתחבאים בו תמצאו שם… וכל זה בכל ימות השנה, כאמור. אבל, בסוכות מצטרף לכל החגיגה הזו הפנינג אבוריג'יני שלם. עם כוהנים אבוריג'ינים שיברכו אתכם בכניסה, עם נגני דיג'רידו שישבו על גבעה וינגנו נעימות אבוריג'יניות, עם אגדות עם והצגות אבוריג'יניות וגם סדנאות אפייה ואיפור פנים אבוריג'יניים במיוחד. חוויה מהנה, שתשאיר את חותמה האובירג'יני עוד זמן רב על כל בני המשפחה.

פסטיבל המעיינות
עמק המעיינות חוגג השנה 80 שנה להתיישבות בו. ולכבוד חגיגות יום ההולדת המכובד הזה, יעמוד השנה פסטיבל המעיינות (המתקיים בהצלחה זו השנה השביעית) – בסימן ההתיישבות. לפיכך, רגע לפני שחג הסוכות מתחיל ב-2.10 תתקיים בסחנה תצוגת אופנה, של אופנה עכשווית אמנם, אבל ברוח של בגדי החלוצים של פעם, לפני 80 שנה. גם תערוכה, המציגה את ההתיישבות בעמק מאז ועד היום תהיה בפסטיבל. סיורים מזמרים ביישובים השונים, שיביאו את סיפורי המקום המיוחדים, דרך השירים והסיפורים שעיצבו את ההתיישבות, וגם דרך משחקים לכל המשפחה ברוח של פעם. הרבה סיורים מיוחדים יתקיימו בעמק המעיינות, השופע שבילים יבשים ורטובים כאחד. וכמובן מופעים מוסיקליים של טובי האמנים, למשל – טיפקס יהיו שם ואברהם טל ואסי ישראלוף יחד עם אבי גרייניק ואליעזר רוזנפלד ועוד כמה מופעים. מה שבטוח, זה שכל אחד ואחת יוכלו למצוא בפסטיבל המעיינות משהו כלבבם.

לחיי ההתיישבות ובאיחולי שנה טובה – צוות נהרא שבאשדות יעקב!