סוכות בעמק הירדן

סוכות בעמק הירדן

איך כבר חלפה לה שנה? והנה זה שוב קורה – סוכות כבר כאן, ואתו אירועים כיפיים בעמק הירדן – ממש ממש קרוב אלינו לנהרא אשדות יעקב.

מופעים בבית גבריאל
בית גבריאל שוכן לחופה של הכנרת, והוא מלא ברוח מלטפת וטובה בערבים הנעימים של הסתיו, ונופה המרהיב של הכנרת…כל השנה. ושם – 7 ק"מ בלבד מהאירוח הכפרי של אשדות יעקב – יתקיימו במהלך חול המועד סוכות שני ערבים מלאים במוזיקה ובאווירה טובה.
ערב ראשון יתקיים ביום שני, ה- 14.10 ויופיעו בו: אברהם טל / התקווה 6 / רביד פלוטניק ( נצ'י נצ').
ערב שני יתקיים ביום רביעי, ה-16.10 ויופיעו בו: אביב גפן והתעויוט / היהודים.

ביקור באי השלום רגע לפני החזרתו לירדן
אי השלום (500 מ' מנהרא) והסכר שעובר בין הירמוך ונהר הירדן מספר סיפורים רבים: סיפורים על חשמל בתחילת ההתיישבות העברית. סיפורים על ילדות שבאו לראות את היופי הזה, ואיבדו כאן את חייהן. ואי השלום גם מלא בנוף מרהיב שמחבר בין ירדן לישראל. בסוף חודש אוקטובר יחזור האזור לשליטתה של ירדן, לאחר שהיא החליטה לפני כשנה לסיים את הסכם החכירה עם ישראל. לפיכך, ממש בחול המועד סוכות השנה – זהו המועד האחרון להגיע לסיורים במקום. סיורים שמלאים בהיסטוריה והליכה על סכרים ומבט אל המים הגועשים של הירמוך והירדן וגם הרבה סיפורים ממדריכים מקצועיים נפלאים.

פסטיבל המעיינות
אולם הקימרון (22 ק"מ מנהרא) שוכן בסמוך לבית שאן ובסמוך לנהר הירדן. זהו מקום מיוחד במינו, שכן זהו אולם תיאטרון שבנוי בחלקו מתחת לאדמה כשהתקרה שלו מקומרת עם עפר מעליה. המקום נבנה בצורה שכזו ב-1977, בזמן שהמקום היה מופגז תדיר  – כך, שמבנה שכזה ענה על שני צרכים בעת ובעונה אחת: ביטחון לתושבים, אבל גם מקום לתרבות ערה וטובה. אך מכיוון שמזמן כבר אין הפגזות באזור – היום אפשר ליהנות בשקט מהופעות שמתקיימות כאן. ובפסטיבל מעיינות, שייערך בסוכות השנה – אתם מוזמנים להגיע לכאן לראות את ישי ריבו ב- 15.10, את שלום חנוך ב-16.10 ואת ברי סחרוף ב-19.10.

צוות  נהרא אשדות יעקב מאחל לאורחיו חגים שמחים ושנה טובה ומתוקה!