נחל הקיבוצים – בריכת מים גדולה וטבעית

נחל הקיבוצים – בריכת מים גדולה וטבעית

מים צלולים, מוקפים בצמחיית נחלים ירוקה, עוטפים אתכם מכל כיוון. ציוץ ציפורים מהול בצחוק ילדים ותחושה כללית של חופש.  זהו נחל הקיבוצים – נחל איתן כל ימות השנה, עטוף בתוך נוף יפיפה של עמק המעיינות. נחל הקיבוצים מזמין אתכם לטבילה מרעננת בימים החמים של הקיץ, במרחק של 26 ק"מ בלבד מהאירוח הכפרי של נהרא שבאשדות יעקב.

בריכה טבעית ומגלשת מים
נסיעה יפה יפה בכביש 90 היורד דרומה מאשדות יעקב – תוביל אתכם אל נחל הקיבוצים. מדובר באחד ממקורות המים הפופולריים ביותר בנחל המעיינות, וללא ספק יש בו מקום לכולם. במרחק של מספר מטרים בלבד מהחנייה תמצאו בריכה גדולה מבוטנת (שנמצאת שם עוד מימי הבריטים). המים בתוך הבריכה צלולים ומצננים. כמו כן, שימו לב שהמים בבריכה עמוקים – ככה שיכולים להיכנס פנימה רק מי שיודעים לשחות, או בהשגחת מבוגרים שכאלה.

בנוסף לאטרקציה של הבריכה, תמצאו לא רחוק משם גם צינורות בטון גדולים וחלולים שעוברים בתוך הנחל עצמו, שמשמשים כמגלשת מים לילדים, שמוסיפים את צחוקם העליז לקולות הזרימה וציוץ הציפורים שמסביב.

קפיצה אל תל שוכה ואל מוזיאון חומה ומגדל
אם תרצו להוסיף גם מסלול רגלי, תוכלו ללכת על שביל העפר לכיוון קיבוץ ניר דוד ולטפס טיפוס קצר אל תל שוכה, שממנו נפרש נוף נפלא של העמק וההרים שממול. (ניתן להגיע לשם גם עם הרכב). התל הזה שימש גם כעמדת תצפית לשמירה על השדות שמסביב. המתיישבים הצעירים סבלו מהתנכלויות רבות ע"י ערביי הסביבה, ולכן ב-1938 הוקם כאן גם מגדל תצפית.

ואפרופו מגדלים – ניר דוד, הקיבוץ הסמוך – הוא היישוב הראשון שהוקם בארץ כחומה ומגדל ב- 1936 (ונקרא אז: תל עמל). המעוניינים מוזמנים להיכנס למוזיאון חומה ומגדל, שמספר בצורה רגישה ויפה את סיפור ההתיישבות הציונית המרשימה של אותה תקופה.