מרכזי מבקרים טעימים קרוב לכנרת

מרכזי מבקרים טעימים קרוב לכנרת


מרכז מבקרים הוא חוויה נפלאה לכל המשפחה. זהו שילוב בין מקום (שבמקרה שלנו) קשור למזון כלשהו, בנוסף לסרטונים מלמדים וחביבים או לסדנא יצירתית שמכניסה את הלימוד דרך הידיים, ומחברת עוד אל הייצור וההכנה של המזון המדובר. יש כמה מרכזי מבקרים כאלה בקרבת נהרא, אשדות יעקב – כדאי לבקר, להתנסות… וגם לטעום.

 • תמר כנרת
  ארץ ישראל התברכה בשפע רב – חלב ודבש – והתמר הוא ללא ספק שפע דבשי גדול ומתוק של הארץ הזו. כאן במרכז המבקרים של תמר כנרת, הממוקם בקבוצת כנרת (9 ק"מ מנהרא אשדות יעקב) תלמדו מהו התמר ואיכויותיו, ואילו מאכלים קשורים בתמר. בסרטון עשוי היטב – תלמדו על ראשית ההתיישבות באזור ועל הקמת ענף גידולי התמרים בעמק הירדן. וכמובן שתטעמו את מגוון זני התמרים המגודלים כאן, ותוכלו לרכוש הביתה גם סילאן משובח וטעים.
 • גליתא חוות השוקולד
  רוצים לדעת איך מייצרים שוקולד? רוצים לטעום שוקולד? רוצים ליצור בעצמכם שוקולד? זה המקום. גליתא היא שוקולטיירית מומחית – שמזמינה אתכם לסדנאות שוקולד יוצאות דופן. לסיור בגינה של חוות השוקולד, שקשורה גם היא במוצרים הטעימים של גליתא. וכמובן, שאפשר לטעום ולקנות לעצמכם ולחברים מזכרות מתוקות. יש לתאם מראש את הביקור בחוות השוקולד המתוקה הזו שיושבת בתוך דגניה ב' (6 ק"מ מנהרא אשדות יעקב).

 • חוות עז איז
  זה המקום להתחבר לטבע דרך העיזים. בחוות עז איז, הנמצאת בפאתי המושבה מנחמיה (5 ק"מ מנהרא אשדות יעקב) מגדלים בשמחה עיזים – המייצרות מצידן בשמחה חלב, שממנו מייצרים בשמחה גבינות עיזים משובחות. אתם מוזמנים להגיע לכאן (בתיאום מראש) לאכול ארוחות בוקר וצהריים, המבוססות על מוצרי החווה; ואפשר גם לרכוש מוצרים איכותיים בחנות החמודה והמקומית. סיורים והדרכות לקבוצות ולמשפחות מתקיימות כאן גם הן בתיאום מראש.

 • יקב ויצמן – בית שאן
  גם באמצע היופי של עמק בית שאן אוהבים לייצר יין. יצחק ויצמן הוא יינן וגבן, והוא אוהב לייצר בעצמו יין טוב וגבינות. והוא לא שומר את השפע הזה רק לעצמו. הוא מזמין אתכם לראות את תהליך הייצור של היין והגבינות, וגם לטעום להנאתכם מהמוצרים שהוא מייצר כבר שנים רבות ביד אוהבת ועם הרבה ניסיון. (22 ק"מ מנהרא אשדות יעקב).