מקורות מים מרעננים ליד נהרא, אשדות יעקב

מקורות מים מרעננים ליד נהרא, אשדות יעקב

נתחיל מלומר – איזה כיף שבאתם אלינו! האזור בו ממוקם האירוח הכפרי נהרא מוקף בכל כך הרבה מקורות מים מרעננים. ואין מקום כיפי יותר מאשר מקור מים לחופשה בקיץ הישראלי החם. הכנו לכם רשימה של מקורות מים ממש קרוב אלינו. בואו לטבול בשמחה!

הכנרת – יפה וכחולה
טוב… כולם מכירים את הכנרת. אבל מה שאולי אתם לא יודעים זה שהיא נמצאת רק 6 ק"מ מנהרא שבאשדות יעקב. לכנרת חופים רבים – חלקם המוניים בימים החמים, ומלאים במנגלים ומוזיקה שמחה שבוקעת מרמקולים שהביאו איתם הנופשים. חלק מהחופים, לעומת זאת, נקראים ירוקים ואין להשמיע בהם מוזיקה ברמקולים או להדליק בהם מנגל. חלק מחופי הכנרת מלאים במדשאות וציליות, וחלק אחר שמר על אופי טבעי יותר, כשהצל היחידי הוא העצים הצומחים לגדת הכנרת, והצלילים הבוקעים הם בעיקר ציוץ הציפורים והגלים השוטפים את החוף.

מעיינות בדרום הגולן ובעמק המעיינות
מעיין הוא חוייה מיוחדת כל כך. מי המעיין נותרים לרוב קרירים ומצננים גם בימים החמים ביותר של הקיץ. הנה לכם רשימה חלקית בלבד של מעיינות הקרובים לנהרא, אשדות יעקב.
מעיינות בדרום הגולן: עין מצוקי האון, עין שריר, עין פיק, עין אי"ה.
מעיינות בעמק המעיינות: עין נזם, עין הנצי"ב, עין שוקק, עין מודע, המפלים הלבנים.

נחלים בדרום הגולן ובעמק המעיינות:
נהרא אשדות יעקב קרובה לנחלים הקרים של הגולן, שחלקם מוזנים ממי החרמון, ולפיכך הם קרירים עד מאוד; ואחרים זורמים בנחת ממקורות אחרים דרומיים יותר, כמו למשל אלה של עמק המעיינות או נהר הירדן. אז הירדנית שנמצאת רק שמונה ק"מ מאשדות יעקב היא מקום מצויין לטבול בו, אבל גם אפשר להצפין לנחלים: נחל יהודיה, נחל זוויתן, נחל כנף ועוד. או להדרים לנחל הקיבוצים.

הבריכה של אשדות יעקב:
אם מתחשק לכם להישאר ממש אצלנו בקיבוץ, ואפילו לא להוציא את האוטו – אתם מוזמנים ללכת ברגל אל הבריכה שבבית איל, המהווה מרכז ספורט מקסים לאורך השנה כולה, ומזמין גם את אורחי נהרא שלנו – ליהנות מחופשה נעימה עם המים המרעננים של הבריכה.