מעיינות חמי טבריה

מעיינות חמי טבריה

יום חורפי קריר, אתם מתפנקים לכם באחד החדרים בנהרא, אשדות יעקב – כשלפתע כל שבא לכם לעשות הוא לטבול במים חמימים ומפנקים, או לקבל איזה טיפול ספא מפנק, או סתם לשבת במקום חמים, ולצפות בכנרת היפה, כשהשמש מפארת אותה בנצנוץ חורפי.

אין בעיה! כרבע שעה נסיעה בלבד מקיבוץ אשדות יעקב יושב לו בנחת מתחם מעיינות חמי טבריה.
מתחם המעיינות, כשמו כן הוא, טומן בחובו מעיינות מפנקים, אבל לא רק…

מרחצאות מים תרמו מינרליים חמים –

עוד מימיו של שלמה המלך, נודעו סגולתם של המעיינות השוכנים בסביבתה של טבריה כבעלי סגולות מרפא. למעשה, ישנה אגדה האומרת כי אנשים רבים ביקשו משלמה המלך מרפא לכאבים, שחין וגם צרעת. וכך, בחר לו שלמה המלך את המים הנובעים בסביבות טבריה, וכישף שדים לחמם את המים, וכך להגדיל את סגולות המרפא שלהם. אחר כך, כישף אותם שלמה המלך שיהיו חרשים, כדי שלא ישמעו לעולם על דבר מותו, כך שלא יסור פחדם ממנו, וימשיכו לחמם את המעיינות הנובעים. אז, אם אתם עוברים בסביבה, ורואים שם שדים, בבקשה אל תגלו להם את דבר מותו של שלמה המלך, כדי שיוסיפו ויחממו את המעיינות.

ישנה גם דעה הטוענת, שמי המעיינות שבסביבות העיר טבריה, ומעיינות חמי טבריה ביניהם, הם מים עוד מימי המבול, שממשיכים ברתיחתם המבולית.

ואם נהיה ממש פרקטיים, אז קומפלקס המעיינות של חמי טבריה, הוא חלק מ-17 מעיינות הנמצאים באזור העיר טבריה. אלו הם מים תרמו מינרליים, בעלי מלחים ומינרלים רבים, העוזרים בריפוי והקלה על כאבים של מחלות פרקים, מערכות העצבים ועור. הם מוזרמים לבריכות בטמפרטורה של כ-60 מעלות, ועוברים קירור של עד 37 מעלות.

מתחם טיפולים וספא, בריכות ומסעדות
רעיון הספא נהדר למן מתחם מפנק שכזה, עם עיסויים שונים, טיפולי שיאצו, טיפולי בוץ, טיפולי פנים ועור – רק אל תחשבו שזו המצאה חדשה. כבר בימי התורכים בארץ, ב-1929, הוקם בחמי טבריה ספא. אולם, נראה שדווקא היום הפינוק שתוכלו לקבל בחמי טבריה קצת יותר נעים ומפנק…
במתחם חמי טבריה תוכלו ליהנות גם משתי בריכות שחייה: חיצונית ומקורה-מחוממת, לגדולים ולקטנים. חדר כושר, מסעדת בשרים ודגים ובית קפה. והכול צמוד לכינרת יפה. זוהרת וכחולה – באביב, בחורף, בקיץ ובסתיו.