מעיינות חמים וספא מפנק בימים הקרים

מעיינות חמים וספא מפנק בימים הקרים

הידעתם שיש גם מעיינות חמים? כאלה שכיף לטבול בהם אפילו בחורף הקר. מעיינות טבעיים, שמתהדרים גם בבריכות נעימות ובספא מפנק מכף רגל ועד ראש. והידעתם ששניים מהמעיינות הכי שווים בארץ ישראל נמצאים קרוב ממש אלינו בנהרא, אשדות יעקב? כן. כן! מדובר במקומות היסטוריים שחיממו בימים הקרים הרבה מאוד אנשים עוד מתקופת הרומאים, וכנראה שאפילו לפני. והיום הם חוויה בלתי נשכחת של פינוק חורפי מושלם.

מעיינות חמי טבריה
מעיינות חמי טבריה (חמת) מוזכרים עוד בתלמוד בבלי. הרומאים עצמם נהנו כאן מהמים הטרמומינרליים, בעלי יכולות הריפוי הגבוהות שלהם והתורכים פתחו כאן בית מרחץ תורכי מפואר. נראה שמאות ואלפי שנים נהרו לכאן אנשים כדי לרפא מחלות שונות ומשונות – בזכות האיכויות של המלחים והמינרליים שמגיעים מ-17 נביעות שונות בקרבת מקום בעיר טבריה.

כיום, נלקחים המים שנובעים בטמפרטורה של כ-60 מעלות, ומוזרמים בטמפרטורה של כ-37 מעלות אל עבר בריכה חיצונית וגם בריכה פנימית ואל כמה מבריכות הג'קוזי הקטנות. המתחם כולו יפה ומזמין – ומכיל בתוכו גם סאונה יבשה ורטובה, חדר כושר גדול ומתחם ספא מפנק.  וכמובן אוכל טוב בשתי מסעדות מוצלחות – אחת חלבית ואחת בשרית.

המקום הנפלא הזה, חמי טבריה – נמצא 15 ק"מ בלבד מנהרא, אשדות יעקב. מומלץ ממש לצאת בימים הקרים של החורף , להתחמם ולהתפנק – ולחזור אלינו רגועים ומרוצים.

הבריכות החמות של הסחנה – גן השלושה
גן השלושה הוא אתר יפיפה למרגלות הגלבוע ובחלק הצפוני ביותר של השומרון. היופי שלו זיכה אותו להיכנס ל-20 האתרים היפים ביותר בעולם של הטיים מגזין. מדובר במעיינות חמים בטמפרטורה של 28 מעלות, הזורמים לבריכות טבעיות תחת כיפת השמיים, המוקפות במרחבים רכים וירוקים של דשא ובהרי הגלבוע והשומרון. הטמפרטורה הגבוהה מאפשרת ליהנות מהמים גם בחורף, כשבחוץ קר. וכמובן, ליהנות מכל היופי המהמם שמסביב.

בלי קשר לבריכות ישנו גם ספא, שבין הטיפולים המפנקים שלו – יש גם טיפול ייחודי של דגיגונים שנושכים בעדינות את כפות הרגליים שלכם. במקום פועל גם מזנון ומסעדה חלבית טובה וישנן פינות פיקניק ומנגל. ואם תרצו תוכלו גם להיכנס למוזיאון הארכאולוגיה של גן השלושה, ולאתר הסמוך של חומה ומגדל, המספר את סיפורה המרתק של ההתיישבות הציונית.  וכל זה במרחק של 30 ק"מ מנהרא, אשדות יעקב.

צוות נהרא מאחל לכם פינוק חורפי מהנה וחם!