מסלול המצפורים – כנרת יפה, ארבל, יקינטון ורקפות

מסלול המצפורים – כנרת יפה, ארבל, יקינטון ורקפות

אם הגעתם אלינו לאירוח הכפרי בנהרא – אין ספק שאתם אוהבים את הכנרת. וברור! מי לא אוהב את הכנרת? אנחנו מציעים לכם לצאת למסלול יפיפה שצופה על הכנרת. ומי שיטייל כאן בחודש ינואר יזכה גם לראות פריחה מהממת של יקינטון ורקפות. מוזמנים לצאת למסלול המצפורים שבשמורת ארבל – שמפגיש אתכם עם מצוק הארבל המרשים, עם הכנרת הכחולה ועם הרבה פרחים יפים בתקופת החורף והאביב.

מסלול המצפורים – מתאים לכל גיל
בשמורת הארבל היפה, שבה ממוקם מסלול המצפורים ישנם מספר מסלולים – חלקם ארוכים יותר ובכיוון אחד וישנו גם מסלול קצר, מקסים ומעגלי שאורכו כ-2 ק"מ. היציאה וגם החזרה למסלול זה הם בחנייה של שמורת הארבל (33 ק"מ מנהרא, אשדות יעקב). מדובר במסלול שהוכשר בכוונה תחילה עבור משפחות – כדי שגם ילדים קטנים יוכלו ליהנות מהנוף המרהיב הנשקף ממצוק הארבל האדיר, וכמובן שגם המבוגרים ייהנו יחד איתם.

מהחנייה תעלו אל פסגת המצוק המרשים. העלייה הזו דורשת קצת מאמץ, אבל ככל שתעלו עוד יפרש מולכם נוף שהולך ונהיה יפה יותר ויותר מצעד לצעד – של הכנרת הכחולה והשדות החקלאיים, באופן עוצר נשימה ממש. אבל, בבקשה לא לעצור באמת את הנשימה, כי יש עוד קצת דרך ועוד הרבה יופי לפניכם.

המצפורים שבדרך
כשתגיעו אל ראש המצוק, ואחרי שהחזרתם נשימה לאחר הטיפוס – תוכלו ללכת בנוחות על מסלול יפיפה שיוביל אתכם בין שלושה מצפורים.

  • מצפור הר ניתאי – בראש ובראשונה חשוב להודות כאן לרשות הטבע והגנים שהפכו את הדרך למצפור הר ניתאי נגישה באופן חלקי לנכים. כל הכבוד! מכאן תוכלו לראות את הר ניתאי, ולהשקיף על נחל ארבל וגם על השרידים של כפר המערות – שנותן לארבל את המראה הייחודי שלו, של חורים רבים בסלע, שהורחבו ע"י בני אדם, והפכו לביתם (מי שירצה יוכל להגיע לשם דרך מסלול אחר).
  • מצפור חרוב – אחרי 30 ד' הליכה ממצפור ניתאי תגיעו אל מצפור חרוב שממנו נגלית תצפית מרהיבה על הכנרת והרי גולן ואפילו על החרמון המתנוסס גבוה מעל. גם הגליל העליון והתחתון שניהם – נשקפים מפה במלוא הדרם ויופיים.
  • מצפור אל מול כנרת – זה המקום להתחבר אל כל הכנרת כולה – ממש מהנקודה הדרומית ועד הנקודה הצפונית ביותר. וכמובן, להשקיף אל רמת הגולן הגבוהה והיפה.

מכאן תוכלו להמשיך במסלול המצפורים חזרה אל המכונית וחזרה אלינו לנהרא, אשדות יעקב.
בחודשים ינואר-פברואר חפשו כאן את היקינטון הכחול והיפה וגם מקבצים יפים וענוגים של רקפות ביישניות.