מים מרעננים לחג השבועות ולימים החמים

מים מרעננים לחג השבועות ולימים החמים

בשבועות כבר חם באזורינו. השדות כבר צהובים. החיטה נקצרה – חלקה עדיין עומדת כ-בלות חציר גדולות ויפות במרכז השדה, וחלקה כבר המשיכה הלאה אל המפעלים, אל מטחנות הקמח ואל שאר השימושים הרבים שיש לחיטה. החום והצהוב שמסביב מבקש מאתנו להתקרר ולטבול באיזה מקור מים מרעננים.

כמה נפלא שנהרא שבאשדות יעקב נחה לה בשלווה – ליד עשרות מקורות מים נפלאים, שמרעננים ומקררים גם את הימים החמים ביותר.

הכנרת
מקור המים הגדול ביותר ליד אשדות יעקב הוא הכנרת כמובן. עשרות חופים נפלאים מקיפים את הכנרת. אתם יכולים להרחיק מנהרא שלנו אל חלקה הצפוני של הכנרת, או לשכשך ולשחות כאן במים שממש ממש לידינו. למשל, במרחק של 7 ק"מ בלבד תמצאו את חוף צמח המקסים. ישנם עוד חופים רבים רבים – חלקם שקטים למשפחות. וחלקם מלאים במוזיקה ובמנגלים – צריך רק לבחור.

הירדנית
בין סכר דגניה לסכר כנרת – בצילם של אקליפטוסים וותיקים וגדולים – ישנה פינה שהיא כמעט גן עדן עלי אדמות. מים נעימים וקרירים. פינות זולה מתחת לכל עץ. ענפים חזקים התלויים מעל המים, שאליהם חיברו חבלים וערסלים, והשאירו אותם שם ככה סתם – להנאתו של הציבור הרחב. וגן העדן הזה של הירדנית הוא במרחק של 8 ק"מ בלבד מנהרא שבאשדות יעקב.

בריכת הקיבוצים
עמק המעיינות ששוכן מדרום לאשדות יעקב, מלא – כפי שמרמז השם, במעיינות כמובן. במרחק 26 ק"מ בלבד מנהרא, אשדות יעקב – נחה לה בריכת הקיבוצים. לבריכת הקיבוצים ניתן להגיע כחלק מטיול בנחל הקיבוצים, או פשוט להחנות עם הרכב לא רחוק – ולהגיע על שביל נוח לעוד פינת גן עדן עלי אדמות. גם כאן תמצאו עצים גדולים ורבים הנותנים צל נפלא סביב סביב. אך הפעם לא מדובר בנהר, כמו בירדנית, אלא בבריכה גדולה ונעימה. מדובר בניקוז של מי נחל הקיבוצים, רגע לפני שהם מגיעים אל בריכות הדגים שמעבר ולהשקיית השדות החקלאיים של העמק הפורה.

צוות נהרא אשדות יעקב מאחל לכם חג שבועות שמח והרבה מים בימים החמים!