מוזיאונים סובבי כנרת

מוזיאונים סובבי כנרת

מוזיאונים סובבי כנרת

בזמן שבחוץ קר, כולנו מחפשים מקומות חמימים לבלות בהם בנעימים עם היקרים לנו. בסביבת אגם כנרת שלנו, לא רחוק מהאירוח הכפרי של נהרא, ישנם כמה מוזיאונים חביבים לבלות בהם זמן משפחתי מקרב ונעים.

עין גב – מוזיאון בית העוגנים – 18 ק"מ מנהרא
רבים כל כך אוהבים לאכול דגים. אך מעטים מבינים כיצד מגיעים הדגים אל שולחננו; הרי יש בכך הרבה יותר מזריקת חכה או רשת אל המים. ברבות הימים, עבר ענף הדייג שינויים רבים, אך גם נשאר דומה בהרבה מובנים – למה שהיה גם 3000 שנה לאחור.

מוזיאון בית העוגנים בעין גב מאפשר לכם הצצה למה שהוא, למעשה, הענף הכלכלי החשוב ביותר באזור הכנרת כבר יותר מ-3000 שנה. במקום תוכלו לראות עוגנים מאבן ומברזל, אבני קשירה וגם אבני פולחן – הקשורות לדייג. גם סוגי רשתות מימי התנ"ך ועד ימינו, תמונות ומיצגים של נמלים עתיקים, ואפילו דגים מהכנרת תפגשו כאן ותופעות טבע נוספות.

מוזיאון לתולדות כנרת – 9 ק"מ מנהרא

ההיסטוריה של קבוצת כנרת שקמה ב-1913 טומנת בחובה, את ראשית ההיסטוריה של קיבוצי ארץ ישראל כולם. אתם מוזמנים להגיע אל המקום ההיסטורי הזה, וללמוד על התפתחות ההתיישבות, על האתגרים, על סיפורי הגבורה, על החינוך המורכב של הקיבוץ ועוד.

המוזיאון שוכן במבנה הראשון שהוקם על הגבעה, והוא שופץ ועבר שימור – חולק לחדרים המציגים כל אחד נושא שונה. דגמים, תמונות, סרטונים וחפצים מעוררי נוסטלגיה – מונחים כולם בטעם טוב, ומחברים את המבקרים אל ראשית הקיבוץ על כל מעלליו וגלגוליו.

מוזיאון בית אורי ורמי נחושתן – 450 מ' מנהרא
אורי ורמי נחושתן היו שניהם נערים בני קיבוץ אשדות יעקב. אורי נהרג בקרב על לוד-רמלה במלחמת השחרור; ורמי אחיו נהרג מספר שנים אחריו, כשהלך להגיש עזרה בעניין שונה בקיבוץ יראון הצפוני. שני האחים ציירו ביד מלאת כישרון ולב אוהב, והוריהם וחבריהם החליטו להציג את עבודותיהם דרך קבע במבנה המעניין, שנבנה במיוחד לכך – בלב הקיבוץ.

כמו-כן, במוזיאון מוצגות תערוכות מתחלפות של אמנים שונים מהארץ ומהעולם – בציור, בצילום ובפיסול בחומרים שונים. בנוסף, מחוץ למבנה שגם הוא עצמו מהווה השראה ארכיטקטונית – מוצגים דרך קבע פסלים גדולים יצוקים מבזלת – המחברת בין המוזיאון לאזור היפה והבזלתי שבו הוא עומד.