מאגרי מים מפתיעים בעמקי הצפון

מאגרי מים מפתיעים בעמקי הצפון

כשאומרים עמקי הצפון מתכוונים לחמישה עמקים במספר: חולה, בית שאן, חרוד, יזרעאל, כינרות. בכל העמקים האלה יש לא מעט מעיינות ומאגרי מים. אנחנו נתרכז בשלושה מאגרי מים מדהימים בעמק בית שאן ובעמק חרוד; מאגרי מים נפלאים ומפתיעים, שיהוו יום טיול מושלם לאורחים שלנו.

  • מאגר חמדיה (עמק בית שאן) – 20 ק"מ מנהרא אשדות יעקב
    מאגר מים ענקי בצורת לב, הנמצא בין קיבוץ חמדיה לגבול עם ירדן. הבריכה הגדולה מוקפת בקנים ובהרים המקיפים אותה מכל עבר. לעיניכם הרואות ייקח זמן להתרגל לכל היופי הבלתי נגמר הזה. במאגר חמדיה תוכלו לשחות לאורך ולרוחב באופן שלא יבייש אימון של שחיינים מקצועיים. אפשר לקפוץ למים בטרזן מחבלים התלויים כאן לעיתים, וגם לשבת לצד המאגר להשתזף קצת, להיטמע בשקט הנפלא, ולהתרגש מול הרי מואב הנצבעים אדום לעת שקיעה.
  • בריכת המדגה של מסילות (עמק בית שאן) – 26 ק"מ מנהרא אשדות יעקב
    בריכת המדגה של קיבוץ מסילות מסתתרת בין שאר בריכות הדגים של הקיבוץ, אך לכאן אתם גם מוזמנים להיכנס ולטבול. מדובר בבריכה מלבנית וקטנה מבטון, שהיא המשכה של אמת מים פתוחה, המובילה את המים אל הבריכה מנחל עמל. מהבריכה המדוברת ימשיכו אח"כ המים אל בריכות הדגים הנוספות של הקיבוץ, אך בינתיים אפשר לטבול וליהנות כאן מהמים החמימים מעט (כ-28 מעלות), אך בכל זאת מרעננים בכל ימות השנה. ליד הבריכה ישנו מצפור, שכדאי לטפס אליו ולשאוף את כל היופי של בריכות הדגים והעמק כולו הנשקף גדול ורחב.
  • מחצבת בית אלפא (עמק חרוד) – 30 ק"מ מנהרא אשדות יעקב
    ליד קיבוץ בית אלפא ההיסטורי נמצאת מחצבה, שיצרה מאגר מים של כמה עשרות מטרים. הבריכה שנוצרה כאן היא כל כך מדהימה, שאפשר לשחות בחלקה העמוק, או לשבת עם הקטנים בחלקים הרדודים שלה, ואפילו לטעות לרגע ולחשוב שאתם על שפת הים מרוב שהחול כאן רך ונעים. מובטח לכם גם מסג' נעים מהדגים שינשכו לכם קלות את כפות הרגליים, ואם זה לא מספיק – הרי שבחלק העמוק של הבריכה נוצר גם מפל, שאפשר פשוט לשבת תחתיו, וליהנות מאין סוף השלווה שעוטפת מכל כיוון. שימו לב ששער המחצבה ננעל בשעות הערב, אך בשעות היום הוא בדר"כ פתוח לרווחה.