לטבול במים הקרירים

לטבול במים הקרירים

האזור שבו יושב בשלווה האירוח הכפרי של אשדות יעקב – נהרא – הוא אזור מצוין לאוהבי המים; כי מכאן ישנן מספר אפשרויות שונות למדי – לטבילה מרעננת במים. טבילה מרעננת במים היא עניין טוב כל השנה, אך בעיקר בימות הקיץ החמים, כשהמעלות מטפסות ומטפסות, וכל מה שבא לכם לעשות הוא רק לטבול את הרגליים, או את כל הגוף, ולצנן הכול מול הירוק הנפלא שמסביב.

אז, הנה האפשרויות השונות, והקרובות – לטבילה מרעננת ליד נהרא, אשדות  יעקב.

 • טבילה במי הירדן ובירדנית
  האזור הדרומי של הירדן מתאפיין בזרימה שלווה. צמחיית הנחלים הירוקה עוטפת כאן מכל כיוון את המים שנראים ירקרקים, בגלל השבירה של קרני השמש עם הצמחים. המים כאן נקיים ומרעננים. הירדנית, למשל, מקום נפלא לקפוץ בו למים עם חבלים התלויים כאן מעצי האקליפטוס הרבים שניטעו על גדות הירדן – נמצאת כ-8 ק"מ בלבד מאשדות יעקב. לטבול, להתרענן ולחזור.
 • טבילה בחופי הכנרת
  מי הכנרת הם בעלי טמפרטורה נפלאה למי שמעוניין פשוט לשהות ולשהות ולשהות במים בימים החמים של הקיץ. וזאת מכיוון שהטמפרטורה של המים בכנרת גבוהה יחסית, מה שמאפשר לגוף לשמור על הנאה צרופה בתוך המים, ולא לחוש, כמו בים למשל – את הקרירות שפושטת בכל הגוף אחרי שהייה ממושכת. חוף צמח למשל, נמצא כ-7 ק"מ בלבד מנהרא.
 • טבילה במעיינות עמק המעיינות
  עמק המעיינות הוא החלק של עמק הירדן שיושב ממש דרומית לקיבוץ אשדות יעקב. וכאן, בעמק הזה, ישנם עשרות מעיינות מדהימים. חלקם קטנים, חלקם דיי גדולים. חלקם בעלי מים מתוקים, ובחלקם המים עם מליחות עדינה. מעיינות שמתחברים לנחלים, ומעיינות שנובעים מתוך סלע, או מתנקזים לבור קריר באדמה. מעיינות. מעיינות. מעיינות.
 • טבילה בבריכה של אשדות יעקב
  הבריכה של קיבוץ אשדות יעקב היא בית איל. בית איל הוא מקום של נופש וחופש, וגם של ריפוי. ישנה כאן בריכת שחייה, הפתוחה גם לאורחי נהרא; וגם בריכה טיפולית – לאנשים עם צרכים מיוחדים מהאזור כולו. מקום המשלב בתוכו גם את זיכרון הנופלים בלבנון, וגם את המשכיות החיים. יש כאן גם ספא מפנק, שהופך את הטבילה המרעננת בבריכה – לסיפור הצלחה של ממש.

הנה כי כן, כמה אפשרויות לטבול ולהתרענן בימות הקיץ החמים – קרוב קרוב לאשדות יעקב.