טיול בין תצפיות

טיול בין תצפיות

כולם מכירים את חופי הכנרת הקסומים, אבל התחושה שונה לגמרי כשמשקיפים על האגם הכחול מלמעלה.
באזור הכנרת יש כמה נקודות תצפית מקסימות שאפשר להתמקד באחת מהן ולשבת בה לפיקניק, או לעבור בין כמה תצפיות וליהנות מזוויות שונות על האגם הלאומי שלנו.

בכל מקרה, כדאי להצטייד בסלסילת פיקניק ובקבוק יין…

מצפה הוד

מצפה הוד, הסמוך לקיבוץ אלומות, הוא אחת מנקודות התצפית היפות ביותר באזור. מהמצפה רואים את הכנרת על רקע הרי הגולן ופסגת החרמון, לצד פסיפס מרהיב של שדות העמק, בצבעי ירוק וחום. המצפה קרוי על שמו של מוטי הוד, מפקד חיל האוויר לשעבר. יפה כאן ביום, כשהכנרת נשקפת במלוא הדרה, וגם בלילה, כשאורות היישובים מסביב מנצנצים. במקום יש חניה מסודרת, שילוט וספסלים.

איך מגיעים? נוסעים בכביש 767 מצומת כנרת לכיוון אלומות. נכנסים לאלומות, עוברים דרך תחנת הדלק וממשיכים צפונה בדרך עפר עד המצפה.

מצפה נח

ממצפה נח, ברמת סירין סמוך למנחמיה, יש תצפית נהדרת על על הכנרת, עמק הירדן, הגולן והגלעד. בין השאר אפשר לראות פה את ישובי עמק הירדן, ישובים מעבר לגבול ואת שרידי תחנת החשמל בנהריים. במקום יש ספסלים, סככת עץ ומשקפת להשקיף על הנוף. זוהי גם נקודה מצוינת לצפייה בציפורים נודדות, העוצרות בעונת הנדידה למנוחה ואוכל בעמק הירדן. ליד המצפה יש מאגר מים, שניהם נקראים על שמו של נח כנרתי, איש קבוצת כנרת שהיה יועצו של יצחק רבין לענייני התיישבות.

איך מגיעים? נוסעים על כביש 90 מצומת צמח דרומה, כ-850 מטר אחרי הכניסה לקיבוץ אשדות יעקב איחוד פונים ימינה בצומת הראשונה לכביש 7188. נוסעים בו לאורך שלושה קילומטרים ואז פונים ימינה וממשיכים עוד כשניים וחצי קילומטרים עד שמגיעים למצפה.

מצפה אבנר

תצפית ייחודית ולא שגרתית על הירמוך, הרי גלעד, שנראים במרחק נגיעה כמעט, ובימים יפים – גם על החרמון. המצפה הוקם לזכרו של אבנר אלתר, בן קיבוץ אשדות יעקב איחוד, שנפל באסון המסוקים. במקום יש חורשה ושולחנות פיקניק, שחברי הקיבוץ עיצבו מחלקי מכונות.

איך מגיעים? מכביש 90 פונים לקיבוץ אשדות יעקב איחוד, ממשיכים ישר דרך הקיבוץ עד השער המזרחי, יוצאים מהשער וממשיכים עוד כקילומטר עד שמגיעים לנקודת התצפית.