טיולי נחלים לפני החגים

טיולי נחלים לפני החגים

כל עוד הקיץ פה, כדאי לנצל את הזמן הנפלא הזה לטיולים משולבים במים, ואין כמו טיולי נחלים כדי לפתור את המשוואה הזו. נהרא שבאשדות יעקב נמצאת באזור מלא במים ומלא בנחלים במרחק נסיעה קצר ויפה. הנה שתי הצעות לטיולי נחלים שכאלה.

נחל הקיבוצים
נחל הקיבוצים הוא נחל איתן הזורם בעמק בית שאן. הטיול הזה הוא שילוב נפלא של צמחייה ונופים ונחל. ההתחלה וגם הסיום הם בבריכה לתפארת גדולה ונעימה, עם מים צלולים וצל מכל פינה. זהו מסלול מעגלי של קילומטר וחצי, נוח לכל המשפחה, על שביל עפר טוב וגם טבילות נעימות בתוך הנחל עצמו. לצד הנחל גם פזורות פינות ישיבה מוצלות וקסומות. הנחל נקרא נחל הקיבוצים על שם קיבוץ ניר דוד, השוכן לצדו – שהיה קיבוץ חומה ומגדל הראשון שנוסד (ב-1936).

הירדן הדרומי או הירדנית
הטיול הזה הוא הנאה צרופה של הליכה בין האקליפטוסים הגדלים לאורך הירדן הדרומי. את הרכב מחנים ליד אתר הירדנית, שהוא אתר טבילה קדוש לנוצרים העולים לכאן לרגל מכל העולם. במהלך הטיול בן 2 הק"מ הזה – תקבלו תצפית נפלאה על סכר דגניה שנבנה בתחילת שנות ה-30 של המאה הקודמת.

לאחר מכן, תחצו את הכביש עם סימון שביל ישראל עד שתגיעו אל חורשת האקליפטוסים המפורסמת שעליה כתבה נעמי שמר. מכאן תוכלו להמשיך עם שביל ישראל אל בית המוטור, שנבנה ב-1911 ע"י החלוצים שניסו לייצר כאן חקלאות שלחין. ואח"כ תפגשו את שרידי בריכות הדגים, שמהווים שריד לביצות שהיו כאן פעם לפני שיובשו… קצת אח"כ תפגשו את מטעי הבננות והתמרים המפורסמים והטעימים של אזור עמק הירדן הפורה.

בכל נקודה בטיול תוכלו לשוב חזרה, או לבחור להמשיך הלאה. וכשתחליטו שדי לכם להלך על הרגליים – מצאו לכם פינה קסומה (וזו לא בעיה, כי כאלה יש רבות כל כך בירדן הדרומי), ופשוט שבו לכם עם הרגליים בתוך הירדן, ואם תהיו ברי מזל אולי גם תצליחו למצוא איזה חבל תלוי מעץ אקליפטוס ותוכלו לזנק אתו בזעקות טרזן ישירות אל הנהר.