חשמל ומים נפגשים בעמק – המלצות לטיול בעמק הירדן

חשמל ומים נפגשים בעמק – המלצות לטיול בעמק הירדן

עמק הירדן הוא אחד מחבלי הארץ הפוריים ביותר בישראל. זו אינה הפתעה, שכן נהר הירדן הגדול והרחב חוצה את העמק עם מימיו, היורדים מפסגות הרי הגולן וממשיכים לזרום בדרכם לים לכנרת ולים המלח.

עמק הירדן היווה נקודת יישוב מרכזית כבר מימי התנ"ך, אז שימש את עם ישראל והעמים הנוספים ששכנו באזור לגידול יבולים, תמרים וזיתים, לדייג וצייד, ואף לנופש ומרפא בזכות משאבי הטבע הייחודיים באזור זה.

פארק נהריים, הצמוד לקיבוץ אשדות יעקב איחוד, הוא המקום שבו הופק לראשונה חשמל בארץ ישראל. ביקור בפארק נהריים משלב נגיעה בהיסטוריה, בציונות ובטבע של עמק הירדן.
במפגש הנהרות הירדן והירמוך נמצא "אי השלום" נתון כיום בשליטת ממלכת ירדן, אך הוא פתוח ללא הגבלה לסיורים של מבקרים ישראלים, כחלק מהמתווה הייחודי שהוסכם לגבי מקום זה.
הסיור מתבצע בכלי הרכב הפרטיים ובליווי מדריך, על כביש מעגלי לאורך גדר המערכת אל נקודות תצפית מוסדרות ונגישות בליווי הדרכה.

סיור הבית של פארק נהריים מוקדש להיכרות עם מפעל החשמל של פנחס רוטנברג, שיפור המקום ומאורעות המלחמה והשלום שפקדו אותו וכן סיורים בעקבות המשוררות בעקבות המשוררות רחל ונעמי שמר. חופשתכם באירוח כפרי נהרא לא תהיה שלמה ללא ביקור וסיור בפארק נהריים.