חנוכה בעמק המעיינות

חנוכה בעמק המעיינות

הנה הגיע חג שכולו אור וגבורה. חג חנוכה. בעמק המעיינות יש שפע אירועים משפחתיים לכבוד חג החנוכה – ממש לא רחוק מהאירוח הכפרי נהרא, באשדות יעקב.

חנוכה של גיבורים בגן לאומי כוכב הירדן (15 ק"מ מנהרא)
המבצר שבכוכב הירדן הוא אחד המבצרים שנשתמרו בצורה הטובה ביותר בארץ ישראל. ולכן, פשוט כל כך – לעוף כאן כיד הדמיון הטובה, ולהצטרף למשחק היכרות עם הגיבורים שחיו פה במבצר פעם, ולצרף אליהם גיבורים נוספים שעיצבו את הנוף בעמק המעיינות. משחקי תפקידים, שחקנים מחופשים, חידות ומשימות. מוזמנים להצטרף עם כל המשפחה למשחק חכם ומהנה – בין קירות המבצר העתיק שייקחו אתכם במסע אל זמן אחר. המשחק יתקיים בשלושה תאריכים לאורך חודש דצמבר: 07.12 / 14.12 / 21.12; והמחיר כלול כבר בכניסה לגן הלאומי המקסים והיפיפה – כוכב הירדן.

אורות באתר חומה ומגדל בגן השלושה (29 ק"מ מנהרא)
הסחנה – מעיינות חמים ומפנקים. אבל, לא רק. בסחנה (גן השלושה) ממוקם גם אתר חומה ומגדל. המקום שבו לראשונה החליטו שכדי להתחכם לבריטים ובכל זאת להקים יישובים חדשים, על אף האיסור; יבנו מהר מהר בשעות הלילה חומה ומגדל – וזהו. קובעים עובדה בשטח. הנה יישוב שכבר קיים, ולכן על פי החוק הבריטי היבש – אין לפרק אותו. וכאן, התחילה ההיסטוריה המפוארת הזו, ובעקבותיה הוקמו עוד יישובים נוספים בארץ ישראל.

אתם מוזמנים להצטרף לעשיית ההיסטוריה במיצג מרהיב וטכנולוגי – שממחיש את עבודתם של החלוצים, ומבקש מכם להשתתף יחד עם הדמויות המוקרנות. לטפס על המגדל, לכבס בגיגית כמו פעם, להתלבש בבגדים של חלוצים, לפענח מורס ועוד כמה הפתעות נהדרות. אפשר להצטרף בחג החנוכה גם להכנת עששיות פח.

חנוכה בגן גורו (29 ק"מ מנהרא)
מוזמנים לגן גורו לסיורי "באנו חושך לגרש" בתאריכים 24,25,26 בדצמבר. ללמוד על החיות שגרות כאן, ומה קורה להן כשהימים מתקצרים עם בוא החורף והלילות נהיים ארוכים וקרים. תפגשו פה קנגורו וזוחלים וציפורים –גם ציפורים קטנות וגם ציפורים אוסטרליות ענקיות. וחוץ מזה, אתם יכולים גם להכיר בגן היורה הסמוך את הדינוזאורים, שבאופן מפתיע (בזכות משחקי טכנולוגיה מחוכמים) מתעוררים לחיים, ומתקשרים עם האורחים שבאים לפגוש אותם.

 

צוות נהרא מאחל לכם חג חנוכה שמח ומואר!