חמת גדר – בילוי חורפי

חמת גדר – בילוי חורפי

13 ק"מ מנהרא אשדות יעקב, בדרך המתפתלת אל דרום רמת הגולן – ישנו אוצר. ארבעה מעיינות נובעים וחמים, עם מים עשירים מאוד במינרלים, הידועים באיכויותיהם המרפאות – כבר לפחות 2000 שנה.

פינוק חורפי למבוגרים
כבר בתקופה הרומית נבנו במקום מרחצאות שעסקו בריפוי, ובעיקר בריפוי של מחלות עור. בחמת גדר פזורים עד היום שרידיהם של המרחצאות הללו, כמו גם שרידים של בית כנסת מהתיישבות שהייתה במקום במאה החמישית לספירה. בבית הכנסת הזה נמצאה ב-1932 רצפת פסיפס מקסים, שהועבר אחר כבוד, והיום הוא חלק מאולם הכניסה של בניין בית המשפט העליון בירושלים. בהחלט כבוד!

נראה שהאופנה של מרחצאות לא פסה מן העולם, והיום בנוסף לבריכות המים הטרמו-מינרלים שתמצאו בחמת גדר, מתווסף לפינוק המרפא הזה גם ספא איכותי עם מבחר טיפולים; ממבחר גדול של עיסויים (שוודי ותאילנדי, שיאצו ועיסוי ארומטי), דרך טיפולי רפלקסולוגיה וטיפולי ווטסו במים ועד לטיפולים בקערות טיבטיות, קריסטלים, אבנים חמות ואירוודה. כמובן שמי שמעוניין או מעוניינת בטיפולי עור ופנים להשלים את כל הפינוק והמרפא הזה – ימצא ותמצא גם טיפולים כאלה בחמת גדר.

פעילות חורפית לילדים
כשההורים הולכים להתפנק במסג'ים וטיפולים נוספים, יכולים אמנם גם הילדים לשחות ולהשפריץ בבריכה החמה, אבל שיא השיאים בשביל הילדים בחמת גדר – היא חוות התנינים. החווה היא מקום אקזוטי ומיוחד, שבתוכו שוכנים בבריכות המים ועל הגדות יותר מ-200 תנינים. התנינים הם ממינים וזנים שונים, והובאו אל חמת גדר מכל העולם; מהודו, מאפריקה ומדרום אמריקה. ובנוסף לתנינים שוחים להם במים גם קרוקודילים, גאביאלים וקאימנים – תנינים קטנים וחמודים.  את התנינים אפשר לפגוש ממש מקרוב ובאופן בטוח בהליכה מהנה על גשר צף, תוך כדי הליכה בצמחייה המדמה את אזורי המחייה הטבעיים של התנינים למיניהם.

בנוסף לחוויית המפגש המיוחד עם התנינים אפשר גם לשבת על גדת בריכת דגים, ולדוג בתוך השקט והשלווה, ואח"כ להכין את הדגים בעצמכם בפינת הגריל עם עשבי התיבול הטריים הממתינים לכם שם. ומי שרוצה יכול גם לקנח בשייט סירת פדלים משפחתי (או זוגי ורומנטי) על מימי הבריכה.