חופי דרום הכנרת

חופי דרום הכנרת

12 דקות נסיעה ואתם שם. או במילים אחרות: בערך 10 ק"מ והגעתם. לאן? לכנרת כמובן! הנה סקירה קצרה של חופי דרום הכנרת, שמונחים ממש במרחק נגיעה מהחדר הנעים שלכם בנהרא אשדות יעקב.

חוף צמח – 7 ק"מ מנהרא
חוף צמח איננו חוף בלבד. כאן מדובר בפארק שעשועים מלא במגלשות מים ובמתקנים כיפיים לילדים ומבוגרים. יש כאן גם לא מעט ספורט ימי. מדשאות רחבות, בריכה וכניסה נהדרת לכנרת עצמה. כמובן, שישנו כאן שירות הצלה, מקלחות ושירותים מסודרים וגם מזנון חביב. הכניסה היא בתשלום והמקום מונגש חלקית לנכים.

חוף צינברי – 10 ק"מ מנהרא (צפון מערב הכנרת)
חוף צינברי שוכן במקום שבו הייתה בתקופה הרומית עיר שנקראה: צינברי. אבל, כיום, אין לה הרבה זכר ותמצאו כאן בעיקר חוף חביב ושקט. במילה שקט אנחנו מתכוונים שאין ע"פ החוק להשמיע כאן מוזיקה, לרווחתם והנאתם של כלל הנופשים. הכניסה לחוף היא דרך מדרגות, שאינן מתאימות לנכים, אך החוף והחנייה מונגשים (והחנייה לרכבי נכים היא חינם, כמו בכל מקום אחר בכנרת). שירותי ההצלה הם רק באזור המדרגות. תמצאו כאן גם תאורת לילה נעימה, ואם בא לכם למנגל כאן – אז בבקשה.

חוף ברניקי-שקמים – 13 ק"מ מנהרא (צפון מערב הכנרת)
2.5 ק"מ של רצועת חוף מקסימה. חול נעים ודשא והמון שקמים ודקלים שנותנים צל נעים לאורך כל היום. גם חוף ברניקי-שקמים הוכרז כחוף שקט, ללא מוזיקה. תמצאו כאן גם ספורט ימי ושולחנות פיקניק נעימים. החוף מונגש כולו לנכים – עם שביל נוח עד המים, ואפילו כיסאות גלגלים אמפיביים!

חוף שיזף-רותם – 14 ק"מ מנהרא (צפון מזרח הכנרת)
זוהי רצועת חוף עם חול לבן ונקי. עצי דקלים רבים ובאופן כללי מקום נהדר לפיקניקים. כדאי לקחת בחשבון שאין כאן תאורת לילה וגם לא שירותים, והמקום איננו מונגש כלל למוגבלים בתנועה. אולם, החנייה כאן היא חינם, בשונה מרוב החופים האחרים, והמיעוט היחסי של הנופשים כאן והקרבה לטבע – משרים תחושה פסטורלית ומרגיעה.