הר תבור

הר תבור

במרכז הגליל התחתון, על גבולו הצפוני של עמק יזרעאל, ניצב הר בולט למרחקים ארוכים, כשגובהו הרב יחסית לסביבתו הפך אותו לנקודה מעניינת שמשכה אליה סיירים, מצביאים ואנשי דת לאורך ההיסטוריה.

בהר תבור נשתמרה היסטוריה ארוכת שנים והשבילים שבפסגתו יקחו אתכם לטיולים שונים – מעגליים וישירים, עם תצפיות מרהיבות על נופי העמק והגליל.

אנחנו נסקור את המסלול המעגלי והמומלץ, אשר אורכו כ-2.5 ק"מ והוא מתאים למשפחות בכל ימות השנה.

את הטיול נתחיל בכנסייה הפרנציסקנית שבפסגת ההר, שכמה עשרות מטרים לאחריה, מעבר לשער האבן, יש לפנות לשביל עפר היוצא שמאלה מן הכביש כשגבכם אל הכנסייה, ומסומן בסימון שבילים שחור ושביל ישראל.

נתיב הליכה זה עובר בדרך קסומה עם צמחיית יער עשירה, כאשר לאחר 500 מטרים נגיע למפגשי שבילים שחור ואדום  ונמשיך עם השחור.  לאחר 500 מטרים נוספים, נגיע שוב למפגש שבילים עם שביל כחול ואנו עדיין נדבוק בשביל השחור.

כ-800 מטרים לאחר מכן, נגיע למפגש שבילים נוסף עם השביל הירוק  ונבחר בסימון הירוק איתו נלך בדרך הנמשכת כ-500 מטרים נוספים, עד לכביש הגישה לכנסייה ולנקודת המוצא שלנו.

איך מגיעים?

נוסעים בכביש 65 מעפולה לצומת גולני.

בצומת תבור פונים צפונה לכביש 7266 בעקבות השילוט לדבוריה, כאשר בכיכר המרכזית בכפר יש לפנות בעקבות השילוט לפסגת התבור ולכנסייה, ולאחר כ-5 דקות נסיעה פונים ימינה לפסגת ההר.

חשוב לשים לשים שהכביש הצר מתפתל בחדות כ-15 פעמים עד שהוא מגיע לראש ההר, לכן יש לנהוג עליו בזהירות רבה.

נוסעים בכביש עד לצומת לא משולט בו בוחרים לפנות ימינה עד שמגיעים למגרש החניה של הכנסייה על פסגת ההר.