הירדן הדרומי – שקט ושלווה בחורף, ובכל ימות השנה

הירדן הדרומי – שקט ושלווה בחורף, ובכל ימות השנה

הירדן הדרומי, זה שנמצא דרומית לכנרת – הוא נהר מתפתל של שקט וזרימה איטית, יותר משל אחיו הצפוני, הסוער, ההררי והגועש. כאן תוכלו ללכת לכם לאטכם מאזור אשדות יעקב ועד אזור דגניה א', ליהנות מג'ונגל של עצים גדולים ושיחים, המשתלשלים להם לעבר הנהר. לראות (ואולי גם לקפוץ?) מחבלים המשתלשלים מעץ גבוה לתוך המים, טרזן סטייל.  ובאזור הזה, תוכלו למצוא גם כמה אתרים מעניינים…

הירדנית
בקרבת קבוצת כינרת, בין סכר דגניה לסכר אלומות, נחה לה הירדנית. זהו אתר צליינים נוצרים, המגיעים למימי הירדן, הקדושים בעיניהם, לצורך טבילה – וזאת, לזכר אותה טבילה מפורסמת שבה הטביל יוחנן המטביל את ישו. אמנם כל זה קרה די רחוק מהירדנית, באזור ים המלח, אך מסיבות חכמות של משרד התיירות שלנו, הפך אתר זה לאתר טבילה צלייני מפורסם, שאותו פוקדים אלפי נוצרים בשנה.

רוב רוי – חוייה אינדיאנית ארץ ישראלית
רוב רוי היה שמו של קאנו בנוסח אינדיאני שבו שט בשנת 1849, ג'והן מקרוגר הסקוטי בשביל מטרות מחקר, וגם הרבה בשביל הכיף – כי אין ספק, שזה ממש כיף לשוט בקאנו. היום מקרוגר כבר לא שם, אבל ממש במרחק כ-5 דקות הליכה מהירדנית, כמה דקות מקבוצת כינרת – שוכן לו אתר מקסים, שמחייה את החוויה האינדיאנית – דרך שיט בקאנו ובקיאקים (גם בחורף, ואפילו מגיל שנתיים!)
אפשר גם לבנות שם רפסודה, וליצור לוכד חלומות אינדיאני, לאפות פיצות, או סתם ליהנות מנוף אינדיאני ארץ ישראלי טובל בירוק של עצים משתפלים לירדן שקט וזורם… כל ימות השנה.

מרכבות הירדן
אם תמשיכו עוד כמה דקות מהחוויה האינדיאנית של רוב רוי, תגיעו אל ביתניה, חווה של חלוצים מימי העלייה השנייה, שהגיעו לאזור לפני יותר ממאה שנה, אותם חלוצים שהקימו גם את דגניה וכנרת. היום, תוכלו למצוא שם חלוץ מסוג אחר, אורי שרת, יליד דגניה ב', דור שלישי למשפחת שרת המפורסמת. אורי החליט להחיות את החוויה החלוצית ההיא, והוא מזמין אתכם היום ללמוד על החלוציות, דרך תחפושות ושירים, סיפורים וסודות של פעם.  אפשר גם לרכוב באופניים בשדות העמק, וגם לנסוע ברכבים אקולוגיים, ולהביט (ואולי אפילו לרכב) על הסוסים, להקשיב לתרנגולות וללטף איזו עז עוברת.