דברים שילדים אוהבים

דברים שילדים אוהבים

יש שני דברים שילדים אוהבים במיוחד: צעצועים ושוקולד. לאו דווקא בסדר הזה. והמינון משתנה מילד לילד וממצב למצב. אך, אין ספק שכל הילדים אוהבים גם צעצועים וגם שוקולד. גם שוקולד וגם צעצועים. ובינינו – גם המבוגרים אוהבים שוקולד. וכן, גם המבוגרים אוהבים צעצועים – אולי צעצועים קצת אחרים, אבל בסופו של דבר מי שקונה מכונית עם שלט לילד בן שנה… כולנו יודעים בשביל מי הצעצוע באמת!

נהרא באשדות יעקב מזמינה אתכם לבקר בשני קיבוצים לא רחוקים, שבאחד מהם (דגניה ב' – 6 ק"מ מנהרא שבאשדות יעקב) אפשר פשוט לטבול בשוקולד, ובשני (עין גב – 17 ק"מ מנהרא) אפשר לשחק ולהכין צעצועים – מעץ.

הנגרייה של סבא יוסי
בקיבוץ עין גב אשר על שפת כנרת – יש נמל קטן; ובקצה הנמל בניין קטן וצהוב, שהוא הנגרייה של סבא יוסי. כבר בפתח הנגרייה תמצאו שלל ערכות של צעצועי עץ, שאפשר לקנות ולקחת הביתה כדי להרכיב יחד עם הילדים (או לבד), ואפשר גם לבנות בו במקום ערכות של מטוסי עץ וספינות, להשחיל חרוזים ולבנות חיות – והכול מעץ. החוויה שבבניית צעצוע במו ידיכם, יחד עם צאצאיכם – היא חוויה יוצאת דופן, שתהפוך את הצעצוע למשמעותי יותר מכל צעצוע אחר עבור הילד או הילדה.

בניית הצעצוע בנגרייה עצמה גם תזכה אתכם בעזרה, במידת הצורך, מידיו המקצועיות של סבא יוסי עצמו – איש חביב וטוב לב – שיעזור בהרכבה, בהדבקה או אפילו ברעיונות לצביעה. והכול בחיוך ועל שפת ים כנרת, כשהרוח טובה ומלטפת. ואם שורה עליכם המוזה אפשר גם להיכנס לתוך ספינת פירטים מעץ, ולשחק שם משחקים כיד הדמיון הטובה.

גליתא  – חוות השוקולד
במקום אחר קרוב מאוד לכנרת, הוא קיבוץ דגניה ב', מחכה לכם חוויה אחרת – מתוקה וטעימה – חוות השוקולד של גליתא (שהיא בעצם לא אחרת מאשר גלית אלפרט). גלית אהבה שוקולד עד כדי כך שהיא נסעה עד לארץ בלגיה הרחוקה, ולמדה מהמומחים הגדולים את סודות השוקולדים, ולמזלנו – היא גם החליטה לחזור לדגניה, ולהביא אליה את סודות השוקולד שלה.

את סודות השוקולד של גליתא אפשר לטעום בשוקולדים המוכנים שלה, ובמשקאות השוקולד והקפה המדהימים והמיוחדים, אך מעבר לכך – אפשר גם להשתתף בסדנאות חווייתיות לעשיית שוקולד במו ידיכם. פשוט מאוד, צריך להירשם באתר של גליתא, לקבוע ולבוא בשמחה למקום הכי הכי מתוק שיש – בכנרת ובסביבה.