גן גורו – חוויה מעולם אחר

גן גורו – חוויה מעולם אחר

גן גורו הוא גן חיות שונה מכל מה שהכרתם פעם. החיות כאן הם כולם מעולם אחר, או מיבשת אחרת…
נסיעה של 28 ק"מ בתוך עמק הירדן היפה, תוביל אתכם אל גן החיות הזה, השוכן כמו לקוח מהסרטים בתוך קיבוץ ניר דוד. אז בואו נתחיל בסרט…

חוויה מיבשת אחרת
השם גן גורו, מזכיר לכם בוודאי בצליל שלו שם של חיה… למשל, קנגורו! ואכן, גן גורו נקרא כך על שם עשרות הקנגורו המקפצים בו בחדווה – ענקיים ומרתקים. הקנגורו שמגיע מיבשת אוסטרליה, השונה כל כך ממה שאנחנו מכירים כאן – היא חיה מרתקת ומיוחדת במינה.

הקנגורו יכול להגיע למשקל של 85 קילו ולגובה של מטר וחצי! יש לו זנב שמגיע גם הוא לאורך של מטר וחצי, ואתו הוא מסוגל לתת חבטות לאויביו – באופן שלא מבייש אף לוחם סומו. הניתורים שלהם מגביהים לגובה רב, ומסוגלים להביא אותם למרחק של 8 עד 13 מטר בקפיצה אחת בלבד!  בקיצור, חיה יוצאת דופן, ואפילו מצחיקה – עם ראשה הקטן, הנישא על גוף גדול כל כך, וידיה הקטנות המציצות מעל הבטן. ואם כבר דיברנו על הבטן – אז הנה מה שהופך את הקנגורו באמת לחיה יוצאת דופן – יש לה כיס בבטן, ובכיס הזה סוחבת אמא קנגורו את הגור או הגורה שלה. מדהים! מנפלאות הקנגורו ביבשת הרחוקה. או בקיבוץ ניר דוד – מה שיותר קרוב.

בנוסף לקנגורו שמסתובבים חופשי בין מבקרי הגן הקסום, תפגשו בגן גורו חיות מצחיקות וחביבות אחרות מיבשת אוסטרליה. למשל, שועלים מעופפים, המון תוכים וזוחלים למיניהם וגם את ציפור האמו המוזרה, שמתנשאת לגובה של 1.75 מטר!

חוויה מעולם אחר
ואם הקפיצה הזו לעולם אחר לא מספיקה – הרי שבן גורו הכינו לכם גם חוויה מעולם אחר, או לפחות מעולם שהיה ונכחד – הוא עולם הדינוזאורים. במתחם בתוך הגן המופלא, תמצאו את הגן-גו יורה – שהוא מבוך שבתוכו מחכות לכם בובות דינוזאורים ענקיות, שגם ישמחו לספר ולהסביר לכם על עצמן. תפגשו אותן מעל הראש, ומאחורי פניה במבוך – עד שתמצאו את דרככם החוצה מהמבוך המרתק – בחזרה לאיזה קנגורו או קואלה חמודה.