בית איל ותערוכת חללי לבנון – מרכז ספורט, תרבות והנצחה

בית איל ותערוכת חללי לבנון – מרכז ספורט, תרבות והנצחה

בית איל, מרכז הבריאות והספורט של עמק הירדן, מזמין אתכם, הנופשים, להתרענן בבריכת שחייה חצי-אולימפית ומקּורה, ולפעוטות ישנה בריכה מקסימה עם שעשועים לצד מדשאה מטופחת. בשעות הערב ובסופי השבוע פתוחה גם בריכת הזרמים. בנוסף, אתם מוזמנים להמשיך ולשמור על כושר גם בחופשתכם, במועדון הכושר המשוכלל והמאובזר. במקום תהנו גם מבריכות מחוממות, מספא, מסאונה, מסטודיו לאירובי ומאולם כנסים. בנוסף, מתקיימים חוגים ופעילויות ספורט במהלך כל השנה.

המקום הוא, למעשה, קאנטרי קלאב שהוקם במטרה לתת מענה לאוכלוסיה בעלת נכויות וצרכים מיוחדים לצד פעילות לכלל הציבור. המבנה המפואר והמואר של בית איל, שנמצא בתוך קיבוץ אשדות יעקב מאוחד שבעמק הירדן, אוצר בתוכו שני סיפורים שמשתלבים זה בזה באופן מפתיע.
האחד הוא סיפור אהבת הספורט והפעילות הגופנית, שבא לידי ביטוי במרכז הספורט שנבנה לאט לאט במשך שנים בתוך המקום. השני הוא סיפור של הנצחה, כאשר הקומה השניה של המתחם המעוצב מוקדשת כולה להנצחתם של 1356 נופלי מלחמות לבנון ו-212 קורבנות הטרור הלבנוני מאז קום המדינה.

בית איל הוא תוצאה של חלום ארוך טווח, שהוקם לזכרו ולאור מורשתו של סגן איל שמעוני שנפל במלחמת לבנון. אמו, אורנה, היא הרוח החיה מאחורי המקום שנבנה לאט לאט במשך שנים ותוך מאבק עיקש על הרעיון, החלום והביצוע. בכל פעם נבנה כאן חלק נוסף עד שהמקום הפך בשנים האחרונות למרכז ספורט, בריאות, טיפול וספא מוביל באזור הצפון, אליו מגיעות גם קבוצות מכל רחבי הארץ לפעילויות ספורט ובריאות שונות.

היעוד של הבית הוא שילוב של בעלי צרכים מיוחדים בתוך הקהילה, דרך תרבות, חינוך, בריאות וספורט. כל אחד ממתחמי הספורט שבתוך המקום נגיש ופתוח, נוח ונעים. לצד נושא זה מתפקד המקום כמרכז ספורט לכל המשפחה.

מטפלים מנוסים ומקצועיים וצוות שמעניק שירות קשוב, עדין ומסור עומדים מאחורי מתחם הספא המפנק והאיכותי. בין מגוון הטיפולים שמוצעים במקום: עיסוי שבדי, עיסוי משולב, עיסוי רפואי, עיסוי טיפולי, אבנים חמות, פילינג גוף, רפלקסולוגיה, דיקור סיני ועוד מגוון רחב של טיפולים. סוויטת ה-VIP  היא המקום המושלם להתפנק בו ביום כיף ולהנות משפע של טיפולים לבחירתכם. במקום נערכות גם סדנאות שונות, בין היתר סדנאות העצמה מרתקות ומעשירות.