להזמנות: 073-7582031

פארק נהריים

לאתר הבית של נהריים לחצו כאן

את החופשה הכפרית שלכם בנהרא לא באמת תוכלו למצות מבלי לבקר בפארק נהריים-אשדות יעקב, המוציא סיורים שהם חוויה מלמדת ומעשירה, המשלבת היסטוריה, ציונות ונופים מדהימים, ושיש לה ערך חינוכי מיוחד עבור ילדים ומבוגרים כאחד .

res_545

סיורים מודרכים ליחידים
סיור הבית של פארק נהריים עובר לאורך סכרי הענק והתעלות שנבנו באזור לפני למעלה מ-80 שנה על-ידי פנחס רוטנברג, והוא מתמקד ב"מצפור מיכל", תצפית מרהיבה הממוקמת בשטח ישראל והמשקיפה על מספר נקודות חשובות עליהן יינתן הסבר במהלך הסיור :

  1. מפגש הנהרות בין הירדן לירמוך, שעל שמו גם נקרא האתר "נהריים" (על שם מפגש שני הנהרות).
  2. מפעל החשמל המרשים שהוקם בארץ ישראל סמוך לנהריים –אשדות יעקב והנמצא בצד הירדני.
  3. היישוב "תל אור" ו"בתי הפטרייה" בהם גרו פועלי מפעל החשמל.
  4. האגם הגדול ותעלת המים העליונה שהובילה מים אל טורבינות הענק.
  5. הנקודה בה עמד "הבית הלבן", בו נפגשה גולדה מאיר עם האמיר עבדאללה לפני מלחמת העצמאות, ואשר פוצץ על-ידי צה"ל במלחמת ההתשה בשנת 1969.

* קיימת אופציה לשלב בסיור את תצפית "תל שחרית", שממערב לכביש 90, המשקיפה על הרי הגולן והגלעד     ממזרח, על קיבוצי עמק הירדן והכנרת מצפון ועל הכפרים הירדניים, מפגש הנהרות בין הירדן לירמוך והבקע הסורי אפריקאי.

** אורכו של ביקור בפארק נהריים, שיכלול את כל האתרים המוצעים לעיל עומד על כשעתיים בממוצע, והוא יבוצע בליווי מדריכי האתר.

נהריים - הגשר

סיורים מודרכים לקבוצות
קבוצות יוכלו ליהנות מאטרקציות ופעילויות נוספות שיש לאתר להציע, בתיאום מראש בלבד:

האתר פתוח כל השנה, יש בו מדשאות נרחבות, סככות צל, מזנון קל, שירותים מסודרים ומגרשי חנייה לנוחיות המבקרים. הביקור באתר, במסגרת קבוצתית או פרטית, ייעשה בתיאום מראש, טלפונית או דרך המייל: 04-6709143, naharayim1@bezeqint.net

אי השלום נהריים 041

אתר הנצחה ב"אי השלום"
פארק נהריים מוקדש, בין היתר, ליחסי ישראל-ירדן, היות שהוא שוכן על הגבול בין שתי המדינות.
במקום ישנו אתר הנצחה מגונן ומטופח לזכרן של שבע ילדות ישראליות שנורו למוות בשנת 1997 על-ידי אחמד מוסא דקמסה, חייל ירדני שסייר באותה עת בגזרה, עת ביקרו ב"אי השלום" בנהריים במסגרת טיול שנתי. האנדטרה בנויה משבע תלוליות עפר המוקפות בדשא, שעל כל אחת מהן מעוצב בפרחים שמה של אחת הנרצחות.

לאתר הבית של נהריים לחצו כאן