גני חוגה – התרעננות רטובה לכל המשפחה

גני חוגה – התרעננות רטובה לכל המשפחה

בבקעת בית שאן שהיא המשכה הדרומי של בקעת הירדן; היופי רב, וגם החום. לפיכך, אנו מציעים לכם חוויה רטובה ונעימה במיוחד בימות הקיץ החמים כאשר אתם מגיעים לנפוש אצלנו בנהרא. במרחק של כ-24 ק"מ דרומית לקיבוץ אשדות יעקב מאוחד נחה לה פנינה של מים באמצע הבקעה. וכשלפנינת המים הזו מוסיפים גם מדשאות ירוקות והרבה צליות רחבות, כמו גם מגלשות מים ועוד הפתעות, אז כל החום שמסביב הופך להיות חוויה נעימה ובלתי נשכחת לכל המשפחה.

עמק המעיינות
עמק בית שאן מכונה גם עמק המעיינות, ולא בכדי. שכן, העמק שופע מעיינות רבים; חלקם מפורסמים יותר, חלקם פחות. חלקם גדולים, חלקם נביעות קטנות בסלע, חלקם מלוחים וחלקם מתוקים, אך בכולם מים מרעננים. האמורא ריש לקיש אפילו אמר משפט גדול ומפואר על עמק בית שאן: "אם גן עדן בארץ ישראל – הוא בקעת בית שאן פתחו".  והרבה אחריו אמר רבי אשתורי הפרחי, ממגורשי ספרד, שעלה לארץ ישראל במאה ה-13, ובחר להשתקע מכל המקומות בארץ ישראל – דווקא בבית שאן: "בית שאן… יושבת על מים רבים, מי מנוחות, ארץ חמדה ומבורכת ושבעת שמחות. כגן השם תוציא צמחה ולגן עדן פתחה."

נווה מדבר מושלם

ואכן, עמק המעיינות לא מכזיב, ומעיינות רבים לו עד היום. אחד מהמעיינות הללו, בעל מים מתוקים וטעימים הוא עין חוגה. עין חוגה הפך עם הרבה השקעה לשלושה אגמים קסומים, שבאמצע כל אחד מהם ניצב אי, ועל האי שתולים עצי תמר. וכל המראה הזה, למרגלותיו של הר הגלעד היפיפה הוא מראה של נווה מדבר אמתי. וכדי להפוך את חוויית השהייה בנווה המדבר הזה למושלמת- הוסיפו גם מדשאות רחבות וירוקות מסביב, עם הרבה פינות של צל ושולחנות פיקניק. הוסיפו גם כמה מגלשות כיפיות ש"שופכות" את הילדים בקול תרועה והתזת מים רבים ישר אל תוך האגם. וגם אומגה מדליקה, שמנחיתה אתכם גם היא אל תוך המים המרעננים. ואם כל זה לא מספיק, אז אוהבי הדיג מוזמנים גם לשבת שם בשקט ובסבלנות, ולחכות שארוחת הערב תעלה בחכה…

מאחלים בילוי נעים – צוות נהרא.